18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ugnie się?

Kwaśniewski i Komorowski zaklinają Dudę. Chodzi o lex TVN

16.08.2021  15:52
Lex TVN i reakcja Dudy
Lex TVN i reakcja Dudy Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski apelują do obecnego prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie lex TVN. Czy ich autorytet ma szansę coś wskórać, kiedy cała Polska z lękiem spogląda na sprawę wolnych mediów w kraju? 

Lex TVN, ustawa, która zdaniem większości Polaków doprowadzi do zniknięcia z Polski wolnych mediów, została przegłosowana przez PiS i ich sojuszników. Politycy za nic mieli sprzeciw obywateli i opozycji. Zrobili dokładnie to, co planowali. Oburzeni Polacy szybko znaleźli się pod Sejmem, w rezultacie nawet wybuchły zamieszki. 

Teraz jedyna nadzieja w prezydencie Andrzeju Dudzie, który może jeszcze zawetować ustawę uderzającą w wolność mediów. Do tej pory głowa państwa wysławiła się raczej popieraniem wszystkich decyzji partii rządzącej, ale nadzieja umiera ostatnia. W tej sprawie apelują nawet politycy, którzy kiedyś obejmowali ten sam urząd, co Duda — Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski apelują do Andrzeja Dudy

"Bardzo bym chciał, by pan prezydent wybił się na niezależność i pokazał, że nie jest prezydentem jednej partii, ale całej Polski" – mówi dla "Super Expressu" Bronisław Komorowski. Aleksander Kwaśniewski, cieszący się niesłabnącym autorytetem w kraju, jest z nim wyjątkowo zgodny.

Teraz Senat powinien to odrzucić i trzeba zrobić wszystko, żeby nie było 231 głosów w Sejmie za odrzuceniem decyzji Senatu. Dziś powinniśmy zadać pytanie Andrzejowi Dudzie, żeby określił się, czy jest gotów podpisać lex TVN, czy oczekuje istotnych poprawek, czy rozważa zawetowanie ustawy

– zaznacza Aleksander Kwaśniewski.

W imię odpowiedzialności za Polskę, w imię dobrych relacji polsko-amerykańskich, prezydent powinien zawetować ustawę o TVN, jeśli ta do niego trafi

– podkreśla Bronisław Komorowski.

Myślicie, że do serca Andrzeja Dudy trafią słowa jego poprzedników?

logo Tu się dzieje