18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podobno mu się nie przelewa

Ile emerytury dostaje Kwaśniewski? Narzeka i pije do Obamy

Wojciech Kozicki
16.11.2019  11:03
Kwaśniewski i pieniądze - były prezydent lubi duże przelewy?
Kwaśniewski i pieniądze - były prezydent lubi duże przelewy? Fot: Lukasz Gdak/Polska Press/East News

Aleksander Kwaśniewski to od wczoraj emeryt! Były prezydent Polski 15 listopada skończył 65 lat, osiągnął wiek emerytalny i nie może powiedzieć, że mu się nie przelewa. Wiadomo ile dostaje emerytury!

Aleksander Kwaśniewski, czyli spiritus movens polskiej lewicy, osiągnął liczne sukcesy i do dzisiaj pojawia się w mediach niczym celebryta lub gwiazda rocka. Przekłada się to na konkretne pieniądze. Zwykła emerytura z ZUS to tylko część jego świadczenia, bo na jego konto wpływa również emerytura prezydencka.

Życie zaczyna się po pięćdziesiątce

Jak podaje „Fakt”, Kwaśniewski już od 51. roku życia dostaje comiesięczne świadczenie nazywane „prezydencką pensją”. Dożywotnio będzie dostawał 6,5 tys. złotych na rękę. Do tego, jak sam przyznał w 2015 roku, otrzymuje 2600 zł emerytury z ZUS.

Nie jest to porównywalne z Barackiem Obamą. Także dorabiamy, mówiąc krótko, dorabiamy i dotyczy to całej naszej trójki prezydentów – powiedział Kwaśniewski w Polsat News.

Zapłacili Kwaśniewskiemu przelewem?

Kwaśniewski dorabia i tego nie ukrywa. Daje liczne wykłady i pracuje jako konsultant w zagranicznych spółkach. Czy wszystkie źródła dochodu są w pełni legalne? Jak pisze tvp.info, rosyjska »Nowaja Gazieta« opublikowała materiały ze śledztwa przeciwko Serhijowi Kurczence, wpływowemu oligarsze w czasach Janukowycza i pojawiły się podejrzenia, że uzyskane na drodze przestępstwa pieniądze współpracownika Janukowycza trafiły ostatecznie na konta m.in. Aleksandra Kwaśniewskiego oraz syna wiceprezydenta USA Huntera Bidena. Mowa jest nawet o milionie.

Nie wiadomo jednak, czy to rzeczywiście prawda, czy może Rosjanie po prostu bredzą jak po kilku głębszych.

Ile Kwasniewski bierze za wykład?

Doświadczenie polityczne procentuje i Kwaśniewski zgarnia gruby szmal za wykłady. Jak dowiedział się „Super Express”, stawka byłego prezydenta zaczyna się od 10 tys. dolarów, ale zdarzają się wykłady i za 100 tys. dolarów. To ogromne pieniądze, które zwykłym Polakom w głowach się nie mieszczą. Co robić z takim majątkiem? Prezydent Kwaśniewski pewie doskonale wie jak upłynnić takie środki...