18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie pomyli się nawet o promil?

Kwaśniewski już zna wyniki wyborów. Obstawia 40% dla...

Wojciech Kozicki
18.09.2019  17:09
Kwaśniewski kontra sondaże wyborcze - były prezydent jest mistrzem procentów?
Kwaśniewski kontra sondaże wyborcze - były prezydent jest mistrzem procentów? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Data wyborów parlamentarnych zbliża się nieubłaganie, w mediach pojawiają się kolejne sondaże poparcia, ale czy można im ufać? Do akcji wkroczył więc były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który na procentach zna się jak mało kto i wie, ile głosów dostaną konkretne partie. Doświadczenie polityczne procentuje?

Aleksander Kwaśniewski, z którym memy rozgrzewają internet do czerwoności, już wytypował wyniki wyborów do Sejmu. W rozmowie z „Super Expressem” wykazał się zdolnościami niczym jasnowidz Jackowski i przewiduje, że PiS dostanie aż 40%. Skąd taka dokładność w typowanym wyniku? Sądzimy, że wynika to po prostu z bogatego doświadczenia, niekoniecznie politycznego…

Warto zaznaczyć, że prezydent podawał typowane wyniki błyskawicznie. Nie miał dużo czasu na zastanawienie, bo wywiad był wyraźnie kręcony na setkę.

Opozycja procentuje

Grzegorz Schetyna 14 października może obudzić się rano z niezłym kacem i to wcale nie od szampana wypitego z okazji zwycięstwa. Zdaniem Kwaśniewskiego na drugim miejscu uplasuje się właśnie Koalicja Obywatelska z wynikiem 25-27 procent. Lewica stanie na podium, ale nie ma co liczyć na więcej, niż 12-14 procent głosów.

Korwin promil od szczęścia

Były prezydent uważa, że PSL i Kukiz również dostaną się do Sejmu, ledwo znajdując się nad progiem wyborczym. Konfederacja klasycznie, bo przecież w jej szeregach jest Janusz Korwin-Mikke, zdobędzie „prawie 5 procent”.

Kwaśniewski zaznacza, że nie jest prorokiem i może spudłować z wynikami. Czy w razie pomyłki obudzi się 14 października czerwony na twarzy ze wstydu?