18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie tylko COVID-19

Kwaśniewski ostro pije do PiS. "Rząd będzie rozliczony"

Wojciech Kozicki
12.10.2020  09:03
Aleksander Kwaśniewski i ostra wypowiedź o PiS i COVID-19
Aleksander Kwaśniewski i ostra wypowiedź o PiS i COVID-19 Fot: Radio ZET

Koronawirus w Polsce atakuje coraz wścieklej, rośnie liczba zakażeń i zgonów. Jak radzą sobie rząd PiS i Ministerstwo Zdrowia z epidemią? Sytuację ocenił były prezydent Aleksander Kwaśniewski w Radiu ZET.

Epidemia COVID-19 w Polsce zaczyna rozkładać system opieki zdrowotnej na łopatki i jak pokazują prognozy, za chwilę czeka nas totalny paraliż systemu. Tymczasem były prezydent Aleksander Kwaśniewski w Gościu Radia ZET stwierdził, że za taką walkę z wirusem „ten rząd zostanie rozliczony”.

Prezydent Kwaśniewski krytykuje rząd PiS

Były prezydent zwraca uwagę, że przed obecnym rządem stoją liczne wyzwania i skończyła się sielanka. Problemem może być m.in. potworny deficyt budżetowy.

Rząd musi zmierzyć się nie tylko z wirusem, ale też z recesją i napięciami w budżecie. Koniec dolce vita, zaczynają się trudności – uważa Aleksander Kwaśniewski. (Radio ZET)

Chociaż Kwaśniewski przyznał, że nie ma dokładnego obrazu jaka jest wydolność systemu opieki zdrowia, to uważa, że „nie sposób powiedzieć, że cokolwiek jest pod kontrolą”. Przewiduje, że jeżeli utrzyma się taki wzrost liczby zachorowań, to istnieje zagrożenie zawalenia się systemu szpitalnictwa.

Rząd robi dobrą minę do złej gry. Nie zdecydują się na wprowadzenie lockdownu, bo to byłaby katastrofa. Obywatelom należą się jasne odpowiedzi w tych sprawach, a rząd nam ich oszczędza. Prezydent jako szef sztabu kryzysowego powinien występować regularnie, a jego wystąpienia powinny mieć charakter rozmowy z ludźmi. Oczekiwałbym więcej komunikatów i apeli – ocenia Aleksander Kwaśniewski. (Gość Radia ZET)

Koronawirus i godziny dla seniorów

Aleksander Kwaśniewski uważa, że szkoły powinny przejść na tryb zdalny. Jednocześnie skrytykował godziny dla seniorów w sklepach, bo jego zdaniem to „rozwiązanie najbardziej dyskusyjne". Były prezydent wątpi, że w określonych godzinach wskazanych przez rząd, starsze osoby są mniej narażone na zakażenie koronawirusem.

 

logo Tu się dzieje