18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pierwsza deklaracja

LOCKDOWN NA WIELKANOC? Niedzielski zdradził, co planuje

Emilia Waszczuk
24.02.2021  16:12
Znów Wielkanoc w lockdownie?
Znów Wielkanoc w lockdownie? Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Kolejna Wielkanoc w zamknięciu? Pandemia znów wymyka się Polsce spod kontroli więc Minister Zdrowia zmienił obostrzenia. Zapowiedział też, co zamierza zrobić ze świętami.

Trzecia fala pandemii koronawirusa zaczęła się w Polsce, więc rząd zrobił krok wstecz i częściowo cofnął się w restrykcjach. W części kraju powraca lockdown, a kolejne regiony zagrożone są najcięższymi obostrzeniami. Zmiany wejdą w życie szybciej, niż ktokolwiek się tego spodziewał - nie czekamy do marca, zaczynamy już w sobotę 27 lutego.

Jakie są prognozy na trzecią falę? To między innymi przewidywania, że jej szczyt przypadnie na końcówkę marca i początek kwietnia. Tymczasem już 4.04 przypada w tym roku Wielkanoc. Czy to oznacza powtórkę z zeszłego roku i lockdown na święta?

Wielkanoc i pandemia. Niedzielski zdradza, co planuje

W czasie środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był przez dziennikarzy o kwestię obostrzeń na Wielkanoc. Polityk zdaje się być pełen optymizmu i jak zapewnił, nie planuje całkowitego lockdownu na święta. Wręcz przeciwnie - chciałby jak najbardziej odmrozić gospodarkę.

Nastawienie rządu jest takie, by dokonywać odważnych kroków. Generalnie trzeba wyraźnie powiedzieć, że nasza tolerancja dla liczby zachorowań rośnie. Liczba zakażeń, która nawet przekroczy poziom 12 tysięcy, nie będzie bardzo dolegliwa, o ile sytuacja w szpitalach nie będzie tragiczna - powiedział Adam Niedzielski.

Jeśli będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali postawy luzujące - dodał.

Wydaje się więc, że teraz wszystko zależy od obywateli i ich podejścia do restrykcji. Jeśli zakażeń będzie ubywać, a szpitale nie będą maksymalnie obłożone, mamy szansę na zniesienie części obostrzeń już na początku kwietnia!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze