18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

już wiedzą, co zrobią

LOCKDOWN SEKTOROWY W POLSCE. Rzecznik rządu zdradził plan na jesień

Emilia Waszczuk
22.07.2021  08:27
Rząd szykuje LOCKDOWN SEKTOROWY. Piotr Müller zdradza plan
Rząd szykuje LOCKDOWN SEKTOROWY. Piotr Müller zdradza plan Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rząd już opracowuje listę restrykcji na czwartą falę pandemii koronawirusa. Politycy PiS wiedzą, że będzie źle i chcą zamykać... Rzecznik rządu Piotr Müller zdradza wstępny plan na jesień.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed czwartą falą pandemii koronawirusa, a cały rząd już pracuje nad nowym lockdownem. Według najnowszych prognoz wirus Delta z całą mocą zaatakuje już w połowie sierpnia, co może skutkować ponownym mrożeniem gospodarki, zamknięciem szkół czy nałożeniem na obywateli uciążliwych zakazów.

Pojawiają się plotki o tym, że rząd zamierza wprowadzić pewne przywileje i ulgi dla osób zaszczepionych, a antyszczepionkowców ukarać dodatkowymi obostrzeniami. Do doniesień tych odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.

Antyszczepionkowcy z zakazami? Müller rozwiewa wątpliwości

Polityk w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zdradził, jakie plany - na dzień dzisiejszy - ma rząd względem pandemii i Polaków. Ogłosił, że jak na razie nikt jeszcze nie dyskutuje o rozwiązaniach podobnych do tych, jakie powzięto we Francji czy Grecji - antyszczepionkowcy nie wejdą tam do restauracji, kin czy na koncerty, a nawet do komunikacji zbiorowej.

Nie ma w tej chwili dyskusji o tym, by wprowadzać podobne rozwiązania jak we Francji i innych krajach

- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Polityk ogłosił za to, że jak na razie obostrzenia utrzymają się w wersji hybrydowej - zaszczepieni mają niemal pełną wolność, a antyszczepionkowcy objęci są pewnymi limitami, czego oczywiście nikt nigdzie nie sprawdza.

Ten wariant pozwala, by z usług korzystały te osoby, które niestety nie chcą się zaszczepić lub czasami nie mogą, oraz nagradza tych, którzy się zaszczepili

- powiedział rzecznik rządu.

Zapowiedział też, że prawdopodobnie od jesieni zasady nieco się zmienią i wprowadzony zostanie "lockdown sektorowy". O co chodzi? To nic innego, jak nałożenie na pewne miejsca ograniczeń, jakie obowiązywały we wcześniejszych falach pandemii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej