18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Müller bez litości

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ WSTRZYMANE? Rzecznik rządu alarmuje

Emilia Waszczuk
29.04.2021  21:43
Rząd zablokuje luzowanie obostrzeń? Rzecznik rządu ostrzega
Rząd zablokuje luzowanie obostrzeń? Rzecznik rządu ostrzega Fot: Piotr Molecki/East News

Znoszenie restrykcji w Polsce może zostać wstrzymane, a nawet cofnięte? Rzecznik rządu Piotr Müller ostrzega w Radiu ZET przed nawrotem lockdownu.

Odmrażanie gospodarki jeszcze się na dobre nie zaczęło, a rząd już straszy, że wszystkie ich działania zostaną cofnięte i znów zostaniemy zamknięci. W czwartek po południu rzecznik rządu Piotr Müller pojawił się w Radiu ZET, gdzie wydał ostrzeżenie. Jego słowa mogą budzić wielki niepokój wśród Polaków.

Od czwartego maja rząd zacznie odmrażać kolejne branże. W pierwszej kolejności uwolniony zostanie handel, tydzień później hotele, dwa tygodnie później zacznie się uwalnianie kultury, eventów i gastronomii. Od 15 maja mielibyśmy też pozbyć się maseczek na wolnym powietrzu, w miejscach, gdzie można spokojnie utrzymać dystans społeczny.

Rząd zawiesi znoszenie obostrzeń? Müller ostrzega

Choć do czwartego maja jeszcze kilka dni, więc i luzowanie się nie zaczęło, rząd już ostrzega przed ponownym zamrażaniem. Piotr Müller oznajmił, że nie ma najmniejszych watpliwości - politycy są w tym jednoznaczni - jeśli tylko zajdzie potrzeba, znoszenie lockdownu zablokują.

Na wczorajszej konferencji padło to wprost. Gdyby sytuacja się pogarszała, to pewne etapy mogły być modyfikowane

– powiedział rzecznik rządu.

Piotr Müller zapewnia jednak, że rząd wcale nie chce ponownego nakładania obostrzeń, nie spodziewa się też kolejnego wzrostu liczby nowych zakażeń. Jest wręcz przeciwnie - wierzą, że Polacy pójdą tłumnie na szczepienia i latem uzyskamy odporność populacyjną.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze