18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żyć nie umierać!

Lasy Państwowe przelały Rydzykowi pół miliona złotych

05.03.2021  17:21
Tadeusz Rydzyk otrzymuje miliony od rządu
Tadeusz Rydzyk otrzymuje miliony od rządu Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych opublikowała informacje dotyczące dotacji przekazywanych spółkom Tadeusza Rydzyka. Od 2017 roku na konto toruńskiego redemptorysty trafiło niemal pół miliona złotych. To kolejna państwowa organizacja, utrzymująca ojca dyrektora.

Jak poinformowała wp.pl, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych w odpowiedzi na zapytanie senatora PO Krzysztofa Brejzy, opublikowała informacje na temat dotacji przekazywanych podmiotom powiązanym z Tadeuszem Rydzykiem. Łącznie na konto toruńskiego redemptorysty trafiło prawie 500 tys. złotych.

PiS utrzymuje Tadeusza Rydzyka

Najwięcej - około 430 tys. złotych – otrzymała Fundacja Lux Veritatis. Pieniądze miały trafić między innymi na organizację konferencji naukowej z poczęstunkiem, promowanie Lasów Państwowych oraz emisję programu "Prosto o Gospodarce".

Środki pieniężne trafiały również do gazety "Nasz Dziennik" (16,5 tys. zł) na pokrycie wydatków związanych z publikacją ogłoszeń i nekrologów. Sporo zyskała toruńska szkoły medialna o. Rydzyka (20 tys. zł), do której wysłano pokaźną dotację na promowanie Lasów Państwowych.

Im dalej w las, tym więcej udaje się znaleźć przepływów do imperium ojca Tadeusza Rydzyka. Lasy Państwowe przelały tam pół miliona złotych. Szkoda, że środki pochodzące np. z wyrębu drzew płyną do zakonnika-biznesmena, który jak się okazuje, jest sprawnym "drwalem” potrafiącym "wyrąbywać" środki publiczne z różnych państwowych instytucji, w których rządzi PiS - skomentował senator PO.

Krzysztof Brejza zwraca również uwagę, że praktycznie żaden organ nie kontroluje tego, ile trafia do o. Tadeusza Rydzyka oraz jak w rzeczywistości są wydawane te pieniądze.