18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

idzie nowe

Latem koniec Kaczyńskiego? KONGRES I WIELKIE ZMIANY W PIS

Emilia Waszczuk
13.04.2021  13:38
W Wakacje koniec Jarosława kaczyńskiego? PiS wybierze nowego prezesa
W Wakacje koniec Jarosława kaczyńskiego? PiS wybierze nowego prezesa Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński już w wakacje pożegna się z władzą? PiS szykuje się na wielki kongres, zmienią włodarzy partii.

Prawo i Sprawiedliwość szykuje się na wygaśnięcie pandemii - gdy tylko sytuacja będzie stabilna, a koronawirusa uda się w miarę uspokoić, zorganizują wielki kongres wyborczy. Zjadą się wszyscy członkowie partii, wybiorą nowe władze i zdecydują, co dalej. A już wiadomo, że zmiany będą olbrzymie.

PiS nie ma wyjścia - muszą postawić na odważne kroki, bo poparcie dla ich działań topnieje. Polacy są coraz bardziej zmęczeni i coraz bardziej wściekli, sytuacji nie poprawiają rosnące ceny i rachunki, połączone z lockdownem. Jak odbudować zaufanie?

Koniec Kaczyńskiego?

Jarosław Kaczyński od dawna zapowiada, że przygotowuje się do politycznej emerytury. Prezes PiS powinien też szykować się do operacji - jego zdrowie niedomaga coraz bardziej. Co więcej, zajmuje haniebne drugie miejsce, jako polityk cieszący się największym BRAKIEM ZAUFANIA. Czy to czas, by odejść?

- Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść - śpiewał Grzegorz Markowski, ale słowa jego piosenki chyba nie dotarły do Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie zamierza bowiem rezygnować, planuje rządzić jeszcze przynajmniej przez jedną kadencję. A skoro tak - nie ma bata - partia znów wybierze go na prezesa.

Kongres PiS odbędzie się latem, najwcześniej pod koniec czerwca - poinformował Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.
Jak jednak ustaliła WP, zorganizowany zostanie raczej w lipcu, a jeśli pandemia nie pozwoli, to w sierpniu lub wrześniu.

Nowy lider w PiS

Na kongresie poza prezesem wybrany zostanie też jego nowy zastępca - i tu szykuje się gigantyczna zmiana. Wiceszefem PiS zostać ma Mateusz Morawiecki, któremu Jarosław Kaczyński ufa bezgranicznie. Co więcej, w partii naprawdę wierzą, że szef rządu wygrywa z pandemią...

Mateusz Morawiecki poradził sobie w walce ze skutkami pandemii na tyle, na ile mógł

- twierdzi informator WP z kręgów PiS.

Pandemia pozytywnie weryfikuje jego umiejętności zarządcze. Gdyby to inna konfiguracja polityczna była u władzy, mielibyśmy naprawdę poważny problem. Polska ma najniższe bezrobocie w Europie, tarcze antykryzysowe działają. Jeśli chodzi o wzrost gospodarczy czy produkcję przemysłową, wypadamy bardzo dobrze na tle innych krajów. Program szczepień nabiera tempa i liczymy, że niebawem nabierzemy odporności populacyjnej

- mówi z kolei Radosław Fogiel.

Czytaj także
Przeczytaj więcej