18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cios w Kaczyńskiego

To koniec. "Odchodzę z PiS"

Wojciech Kozicki
19.11.2020  18:03
Kołakowski odchodzi z PiS. Legendarny polityk uderza w Kaczyńskiego
Kołakowski odchodzi z PiS. Legendarny polityk uderza w Kaczyńskiego Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Rozpad PiS trwa, a Jarosław Kaczyński dalej podpala świat. Tymczasem poseł PiS Lech Kołakowski jednak potwierdził, że odchodzi z partii. Czy uruchomi lawinę, przez którą Prawo i Sprawiedliwość straci większość w Sejmie?

Jarosław Kaczyński nie dość, ze nie kontroluje własnych emocji, to traci też kontrolę nad PiS. Lech Kołakowski niedawno poinformował media, że „piątka dla zwierząt” przelała czarę goryczy. Ostrzegł, że wraz z nim odejdą też inni politycy PiS. Wydawało się, że prezes skusi go jakąś ciekawą ofertą, ale jednak NIE. Parlamentarzysta opuszcza partię.

Lech Kołakowski odchodzi z PiS

Lech Kołakowski potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską, że nie zmienia swojej decyzji. Potwierdził, że jest umówiony na rozmowę z Kaczyńskim, ale do partii nie wróci. To strata dla ugrupowania, bo Kołakowski był z nim związany niemal od 30 lat.

Jestem umówiony na kolejną rozmowę z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na początku grudnia. Będzie dotyczyła przyszłej współpracy. Swojej decyzji o odejściu z PiS jednak nie zmieniłem – oświadczył Kołakowski w rozmowie z WP.pl.

Kołakowski potwierdził, że otrzymał wiele telefonów od osób, które chciały go zatrzymać w PiS. Twierdzi jednak, że „zostało zbyt wiele niewyjaśnionych bolesnych spraw”, głównie związanych z jego okręgiem wyborczym. Zamierza podsumować swoją dotychczasową działalność polityczną, a wiele spraw wewnątrzpartyjnych musi zostać wyjaśnionych.

Warto przypomnieć, że Kołakowski z grupą polityków został zawieszony w prawach członka partii, ale 18 listopada po deklaracji odejścia został przywrócony. To jednak nie zmieniło jego zdania, a jego decyzję o odejściu wspiera m.in. lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

Wiemy, że PiS stosuje presję, uruchamia mechanizmy, które mają skłonić Kołakowskiego i innych posłów do pozostania w partii. Ale to świadczy wyłącznie o nerwowości ludzi Kaczyńskiego i jego samego – ocenia Kołodziejczak. (WP.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze