Nawet śmierć go nie powstrzyma

Wałęsa "po chrześcijańsku" atakuje Kornela Morawieckiego

02.10.2019  14:40
Lech Wałęsa nie powstrzyma się nawet w obliczu śmierci - Kornel Morawiecki zaatakowany
Lech Wałęsa nie powstrzyma się nawet w obliczu śmierci - Kornel Morawiecki zaatakowany Fot: Piotr Zagiell/East News

Legendarny polityk Kornek Morawiecki nie żyje i z szacunkiem żegnają go nawet osoby, które jeszcze niedawno go krytykowały. Tymczasem Lech Wałęsa żegnając założyciela Solidarności Walczącej postanowił go zaatakować.

Kornel Morawiecki, chociaż ostatnio w polityce funkcjonował jako postać kontrowersyjna, to jest żegnany z honorami i szacunkiem nawet przez swoich przeciwników. Lech Wałęsa to jednak człowiek bezlitosny i „ma swoje UFO”.

Lech Wałęsa kontra Kornel Morawiecki

Były prezydent na Facebooku napisał, że wie, iż nie powinno się mówić źle o zmarłych. Stwierdził jednak, że ze swojej perspektywy nie może powiedzieć o Morawieckim niczego dobrego. „Wybaczył mu więc po chrześcijańsku” próbę rozbicia Solidarności w 1982 roku, „uzgodnioną wcześniej dezercję” oraz drukowanie fałszywek od Kiszczaka w prasie Solidarności Walczącej.

Za chwilę dołączę do tamtej strony, pragnę więc po nas zostawić prawdę, a nie perfidnie kłamliwą wymyśloną wersję Kaczyńskich – napisał Wałęsa na Facebooku.

To wypowiedź bardzo w stylu Wałęsy. Gdy umarł Jan Olszewski, były prezydent pisał, że „zapanował nad kretynami i szaleńcami”. Byłego premiera nazwał nieudacznikiem i nieudolnym prowokatorem, który chciał pozostać przy korycie”.

Przeczytaj więcej
Komentarze