18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest źle...

Wałęsa chory na COVID-19. "Nie czuję własnego ciała, co robić"

21.01.2022  15:08
Lech Wałęsa chory na COVID-19
Lech Wałęsa chory na COVID-19 Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował o zakażeniu koronawirusem. Przywódca Solidarności jest przerażony i jak dodaje, czuje się fatalnie. Niepokojące doniesienia pojawiły się na facebookowym profilu 78-latka.

Lech Wałęsa zakażony koronawirusem. Przykrą informację przekazał portal wp.pl, a doniesienia te potwierdził dyrektor biura byłego prezydenta, Marek Kaczmar oraz syn 78-latka.

Potwierdzam. Test z apteki wykazał pozytywny wynik. Czekamy na wynik drugiego testu wykonanego w szpitalu przy ul. Polanki w Gdańsku. Ma kaszel i ból gardła, trzeba trzymać kciuki. Na razie jest w domu i czekamy na wynik - mówił wp.pl Jarosław Wałęsa.

Zakażone koronawirusem zostały też osoby pracujące w biurze Lecha Wałęsy.

Lech Wałęsa walczy z chorobą

Były prezydent nie kryje niepokoju wywołanego zakażeniem. Jak poinformował, przyjął wcześniej trzy dawki szczepionki, a mimo to czuje się fatalnie.

Nie mogę uwierzyć !!!! 1. 3 razy zaszczepiony 2. pobrane 3 wymazy. Jestem zainfekowany. A. Ból głowy. B. Nie mogę rozgrzać ciała. C. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała. Co robić - informuje zaniepokojony Wałęsa.

Lech Wałęsa do tej pory starał się nie narażać na zakażenie, unikał spotkań w dużych grupach, a święta spędzał zwykle w gronie najbliższej rodziny. Niestety, mimo to choroba go nie oszczędziła. 78-latek zmaga się też m.in. z cukrzycą oraz chorobami serca.

Czytaj także