18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Lech Wałęsa nawołuje do OBALENIA RZĄDU

11.10.2021  20:43
Lech Wałęsa chce obalić rząd
Lech Wałęsa chce obalić rząd Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa jest zagorzałym przeciwnikiem PiS. Ostatnio z uwagi na wielotysięczne manifestacje miał okazję nawoływać do... obalenia rządu. Były prezydent w mocnych słowach podsumował obecną władzę. 

Lech Wałęsa od lat słynie ze swoich antypisowskich poglądów. Były prezydent nie byłby sobą, gdyby nie przyłączył się do weekendowych manifestacji, które miały na celu zwrócenie uwagi na antyunijną politykę PiS. Polacy obawiają się polexitu, dlatego reagują natychmiast.

Wśród manifestujących znalazł się Lech Wałęsa. "Ludzie, którzy dzisiaj kierują państwem, to wielkie nieszczęście dla Polski. Nigdy żaden wróg, który kierował Polską, nie podzielił narodu tak bardzo, jak ta władza" – powiedział w niedzielę w Gdańsku były prezydent. Jednocześnie apelował do obywateli o zbiórkę podpisów na rzecz... obalenia rządu.

Lech Wałęsa chce obalić rząd PiS

Wszystkie manifestacje w różnych lokalizacjach kraju miały miejsce w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim. W Gdańsku uczestnicy zgromadzeń mieli przy sobie transparenty z napisami: "Zostajemy", "Nie poddamy się", "Wolne sądy", "Nie, nie, nie! Nie takiej Polski chcę!", "Zostaję w Europie", "Szlaban dla PiS. Zostajemy w UE", "Kradniecie nasze pieniądze, ale nie ukradniecie naszej wolności".

Kiedy w 1980 r. zaczynaliśmy walkę, powiedziałem wam, że zwyciężymy. (...) Walczyliśmy z systemem o nowy system i zwyciężyliśmy. Ustanowiliśmy system trójpodziału władzy. Dzisiaj musimy walczyć z ludźmi, którzy psują ten system, a więc ta walka jest inna i potrzebuje innych argumentów

- mówił do zgromadzonych Lech Wałęsa.

"Musicie odzyskać prawo do zmiany od suwerena. To suweren musi dać wam prawo do wyrzucenia tych ludzi. Na razie nie macie tego prawa. Musicie pozbierać podpisy za tym, by zmienić tę władzę. Ale tych podpisów musi być więcej niż osób, które ich wybrały. Kiedy to zrobicie, nabywacie prawo do zmian. Nabywacie prawo, by siłowo tego dokonać, bo macie prawo suwerena. Dzisiaj nie możemy tego zrobić, bo nie mamy prawa suwerena. Odzyskajcie je, a ciąg dalszy bardzo szybko nastąpi" - mówił Lech Wałęsa, nawołując do zbierania podpisów na rzecz obalenia rządu.

Myślicie, że jego walka coś jeszcze wskóra?

logo Tu się dzieje