18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ambitne plany

Wałęsa poprosił o pomoc. Mowa o gigantycznej kasie

03.12.2021  10:55
Lech Wałęsa chce pokonać PiS
Lech Wałęsa chce pokonać PiS Fot: Karol Makurat/REPORTER

Lech Wałęsa nie zamierza się patyczkować. Były prezydent opublikował wideo, w którym ostro krytykuje rząd, zapowiadając rozliczenie władzy. W zrealizowaniu jego planów pomóc mają "mądrzy ludzie".

Lech Wałęsa piątkowy poranek poświęcił obalaniu polskiego rządu. Założyciel Solidarności jeszcze przed wschodem słońca skomentował sytuację polityczną w Polsce, publikując na Facebooku ważny apel do internautów.

Lech Wałęsa chce rozliczyć polski rząd

Były prezydent na wstępie niespełna 3-minutowego nagrania poinformował, że "zabiera głos bo nie może wytrzymać", po czym zabrał się za krótkie wypunktowanie "grzechów" Prawa i Sprawiedliwości. Po krótkim przybliżeniu problemu 78-latek zwrócił się do internautów z prośbą o stworzenie listy, opisującej "straty narodu polskiego".

Więc ja proponuję, aby jak najszybciej paru mądrych ludzi zrobiło listę, spis osób odpowiedzialnych za straty narodu polskiego - stwierdził były polityk.

Lista miałaby wskazać osoby, które "ograbiły Polskę", dzięki czemu zostałyby one wezwane do zwrócenia tych pieniędzy po przejęciu władzy przez opozycję.

Kiedy odzyskamy rządzenie przez odpowiedzialnych ludzi wtedy ci, którzy się wzbogacili, nagrabili polskie pieniądze, będą mieli potrącane te wszystkie straty, do których ich rządzenie doprowadziło. Jestem przekonany, że sprawiedliwości musi stać się zadość. Pomyślcie o tym, jak obciążyć stratami, które niepotrzebnie ponosimy tych, którzy wspierają niszczenie Polski. Mam nadzieję, że wymyślimy metody, by pozbawić ich majątków - oświadczył założyciel Solidarności.

Nowe nagranie zostało odebrane pozytywnie, choć pojawiły się także nieco mniej przychylne opinie, na które były prezydent błyskawicznie reagował. Do tej pory nikt jeszcze nie wyraził chęci sporządzenia listy Wałęsy.

Czytaj także