18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesny wyrok

Lech Wałęsa przegrał w sądzie. Straci majątek!

Wojciech Kozicki
20.07.2020  20:10
Lech Wałęsa w sądzie - przegrał ze stoczniowcem, musi zapłacić
Lech Wałęsa w sądzie - przegrał ze stoczniowcem, musi zapłacić Fot: Maciej Chmiel/East News

Jak donosił ostatnio w mediach Lech Wałęsa, finansowo jest raczej cienkim Bolkiem, a epidemia koronawirusa zmasakrowała jego domowy budżet. Teraz dopiero u Wałęsów zrobi się biednie! Były prezydent przegrał w sądzie i będzie to go to sporo kosztowało.

Lech Wałęsa ostatnio nie ma szczęścia do pieniędzy. Przyznał się ile zarabia za wykłady, ale epidemia koronawirusa pozbawiła go tego źródła dochodu. Nie ukrywa, że skromna prezydencka emerytura nie wystarcza mu na życie i nawet zaczął szukać pracy. Teraz jeszcze bardziej dostanie po kieszeni.

Wałęsa przegrał w sądzie

Lech Wałęsa przegrał w sądzie! Taką informację przekazał na Twitterze słynny polityk i działacz opozycyjny w PRL Krzysztof Wyszkowski, a potwierdziły ją takie media jak np. Do Rzeczy. Były prezydent poległ w sądowej walce z byłym stoczniowcem i musi mu zapłacić odszkodowanie.

Ikona Tuska na kolanach! Sąd nakazał Wałęsie zapłatę odszkodowania stoczniowcowi, na którego donosił SB. Bolek zapierał się, że nie wykona tego wyroku, ale teraz będzie płacił 500 zł za każdy dzień zwłoki. Ironia losu polega na tym, że kapuś tyle brał za każdy swój podły donos – napisał Wyszkowski na Twitterze.  

Jak przypomina gdansk.naszemiasto.pl, 7 lipca 2019 roku zapadł prawomocny wyrok. Proces dotyczył trzech wypowiedzi Lecha Wałęsy podczas konferencji naukowej zorganizowanej w 2017 roku przez Instytut Pamięci Narodowej. Wałęsa zarzucił stoczniowcowi współpracę z organami bezpieczeństwa PRL, udział w tajnej organizacji antykomunistycznej, w której zdrada miała być karana śmiercią oraz pobicie jednego ze stoczniowców.

Wyrok jest prawomocny i oznacza, że b. prezydent RP ma również zapłacić Jagielskiemu 15 tys. zł – przypomina wyrok wspomniany portal.

Wałęsa wyroku nie wykonał, co teraz finansowo go bardzo zaboli.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze