18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uratuje go?

Wałęsa uratuje Stonogę? Napisał list do norweskich władz

12.01.2021  21:12
Lech Wałęsa murem za Stonogą
Lech Wałęsa murem za Stonogą Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER

Lech Wałęsa wysłał pismo do norweskiego Urzędu ds. Cudzoziemców. Były prezydent żąda udzielenia azylu Zbigniewowi Stonodze. Swoją prośbę argumentuje politycznym prześladowaniem polskiego biznesmena.

Zbigniew Stonoga w zeszłym roku został zwolniony z aresztu ze względu na zły stan zdrowia. Jak twierdzi, od lat jest prześladowany przez wymiar sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Chcąc uniknąć kolejnych oskarżeń i wielomiesięcznych aresztów, biznesmen uciekł do Norwegii, gdzie ubiegał się o azyl. Norweski urząd niedawno odrzucił jego wniosek.

Lech Wałęsa wstawił się za Zbigniewem Stonogą

Ostatecznie Zbigniewa Stonogę schwytano w Holandii. Władze planują wydać biznesmena polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Sprawą zainteresował się Lech Wałęsa, który chce obronić uciskanego przez PiS przedsiębiorcę. Były polityk wysłał do Norwegii list z prośbą o udzielenie Stonodze schronienia.

Używane przez Stonogę metody i jego retoryka lokują go poza głównym nurtem mediów, dlatego krytykowane przez niego osoby z kręgu obecnej władzy wypowiedziały Stonodze bezwzględną wojnę - pisze w liście Wałęsa.

Były prezydent podkreśla, że Stonoga jest osobą szykanowaną przez polski rząd i jego powrót do kraju może stanowić poważne zagrożenie. Zdaniem polskiego noblisty argumentem za udzielenie azylu jest również łamanie trójpodziału władzy i praworządności w Polsce.

Lech Wałęsa wyznał, że sam także jest ofiarą polskiego sądownictwa w okresie rządów PiS. Na swoim facebookowym profilu poinformował, że za sprawą niesprawiedliwych wyroków stracił 200 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej
Komentarze