18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie było lekko

Lech Wałęsa przyjął szczepionkę. Pojawiły się skutki uboczne

Emilia Waszczuk
03.02.2021  19:35
Lech Wałęsa zaszczepiony przeciw COVID-19
Lech Wałęsa zaszczepiony przeciw COVID-19 Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Prezydent Lech Wałęsa doczekał się szczepionki przeciw COVID-19. Polityk przyjął pierwszą dawkę. Niestety wystąpiły niepokojące działania niepożądane.

Były prezydent Polski, znienawidzony przez obecną władzę i nienawidzący obecnej władzy Lecha Wałęsa, przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Ex-polityk ma już 77 lat i zakwalifikował się do szczepienia jako senior. Na swoim Facebooku poinformował, jak czuje się po zabiegu.

Niestety, choć samo szczepienie przebiegło szybko i bezboleśnie, wywołało szereg nieprzyjemnych i niepokojących skutków ubocznych.

Lech Wałęsa zaszczepiony przeciw COVID-19

Były prezydent pierwszą dawkę szczepionki przyjął we wtorek 2 lutego około godziny 9.00. Jak informuje, zabieg wykonano "sprytnie i bezboleśnie". Problemy zaczęły się kilka godzin później.

Od około godziny 12.00 zaczęło się błogie odczuwanie, tak jak kiedyś po tabletce jaś. Musiałem wykonywać wolniej wszelkie ruchy by się nie wywrócić

- napisał Lecha Wałęsa na Facebooku.

To nie koniec skutków ubocznych. Wczesnym popołudniem u Lecha Wałęsy pojawiły się mdłości, a od godziny 14 problemy żołądkowe. Te ustąpiły dopiero wieczorem.

Skutki uboczne po szczepionce na COVID-19

Niestety w przypadku Lecha Wałęsy, po pierwszej dawce szczepionki skutki niepożądane trwały dość długo. Poza żołądkowymi rewolucjami, w nocy nawiedziły go powtarzające się skurcze.

Od dnia 03-02-2021 r około godziny 2.00 zaczęły się kurcze nóg - zanikały i 5 razy powtarzały. To wszystko jest do zniesienia. Oczywiście ratuję się masażami i delikatną gimnastyką. Tak wygląda na razie inność po zastrzyku w dniu 03-02-2021 r.

- napisał Lech Wałęsa na Facebooku.

Na szczęście zdaje się, że w środę polityk czuł się już znacznie lepiej, bo od rana był już mocno aktywny, udzielając wywiadów i nagrywając wideo dla fanów. Oby druga dawka szczepionki nie przyniosła powtórki nieprzyjemnych dolegliwości!

Tymczasem pamiętać należy, że choć dopuszczone do użytku szczepionki są skuteczne i bezpieczne, u każdego mogą wywołać nieprzyjemne skutki uboczne, od bólu w miejscu wkłucia igły, po gorączkę i objawy typowe dla grypy. U części zaszczepionych dochodzi też do niebezpiecznego wstrząsu anafilaktycznego.

Czytaj także