18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe zasady

Super leczenie dla VIP-ów. Bez kolejki, za pieniądze podatników

Emilia Waszczuk
07.04.2020  13:09
Super leczenie dla VIP-ów. Bez kolejki, za pieniądze podatników
Super leczenie dla VIP-ów. Bez kolejki, za pieniądze podatników Fot: KPRM/Jakub Szymczuk

Wszyscy są równi i mogą liczyć na takie samo traktowanie? Nic podobnego. Sejm podjął decyzję o zwiększeniu przywilejów części polityków. Poza systemem NFZ, z pieniędzy podatników.

W Polsce pandemia koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki szczyt zachorowań przewiduje na maj lub czerwiec, a służba zdrowia już ledwo zipie. Tymczasem na jaw wychodzi nowy "pakiet medyczny" dla VIP-ów, czyli najważniejszych polityków w państwie i ich rodzin.

Jak podaje Wirtualna Polska, rząd zamierza poszerzyć zakres usług i przywilejów dla polityków w służbie zdrowia. Co najważniejsze, ani politycy, ani ich rodziny, nie będą musieli jak szarzy Kowalscy czekać w kolejkach i modlić się o miejsce. Dla nich kompleksowa opieka medyczna przewidziana jest natychmiastowo i oczywiście bez żadnych skierowań.

Leczenie dla VIP-ów

Plany poszerzenia opieki medycznej dla VIP-ów pojawiły się na stronie Kancelarii premiera dzień po ogłoszeniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce - 5 marca. Według projektu podlegać mają mu prezydent, premier, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz ich rodziny.

"Pakiet" obejmie kompleksową i natychmiastową opiekę stomatologiczną, podstawową i specjalistyczną, leczenie szpitalne, ratownictwo medyczne i pomoc doraźną. Wcześniej VIP-owie mogli liczyć "jedynie" na pomoc w "nagłym zachorowaniu, urazie, wypadku, zatruciu lub konieczności natychmiastowego leczenia szpitalnego" - podaje wp.pl.

Co ważne, to nie lekarz decydował będzie gdzie i kiedy udzielić pomocy, a potrzebujący. Politycy i ich rodziny sami wyznaczą datę (chyba że pomocy będą potrzebować niezwłocznie), a leczenie może przebiegać zarówno w placówkach medycznych, jak i w domu. Wszystko finansowane ma być z budżetu państwa, ze środków MSWiA, poza systemem NFZ.

Przeczytaj więcej
Komentarze