18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Razem pojedzie osobno?

Lewica chce rewolucji w Polsce. Aborcja i pensja maksymalna

19.11.2019  12:42
Partia Razem i polityczne plany - aborcja i pensja maksymalna przekonają Polaków?
Partia Razem i polityczne plany - aborcja i pensja maksymalna przekonają Polaków? Fot: Piotr Molecki/East News

Lewica Razem dostała się do Sejmu i ma już plan działania, który skrytykowali nawet Tomasz Lis i Zbigniew Hołdys. Edukacja seksualna w szkołach, pensja maksymalna i aborcja to dopiero początek… szykuje się rewolucja w Polsce?

Poseł Lewicy Maciej Konieczny i kontrowersyjny wywiad w programie „Graffiti”. Polityk przyznał, że popierają reformę systemu emerytalnego ws. zniesienia 30-krotności  składek ZUS, ale zwrócił uwagę, że projekt posłów PiS jest "pod wieloma względami fatalny". Lewica chce, by obowiązywała minimalna emerytura w wysokości 1600 złotych.

Aborcja i edukacja seksualna

Co politycy Razem chcieliby robić w Sejmie? Konieczny przyznał, że ich celem jest m.in. "projekt liberalizujący aborcję w duchu z tym, co obowiązuje w większości krajów w Europie", by kobieta mogła usuwać ciążę do 12 tygodnia. Skrytykował obecny kompromis w tej sprawie, bo to ustawa ograniczająca prawa kobiet. Liberalizacja prawa aborcyjnego miałaby być przeforsowana wspólnymi siłami z SLD i Wiosną.

Konieczny marzy również o zalegalizowaniu związków jednopłciowych i wprowadzenie edukacji seksualnej. Razem chce również skrócenia czasu pracy do 35 godzin tygodniowo oraz wprowadzić dodatkową stawkę podatkową dla osób zamożniejszych (nawet 45%), by "podatki były sprawiedliwe". Nie ma potwierdzenia, by Wiosna i SLD chciałby iść tą samą drogą.

Na jednak nie koniec. W internecie wybuchał burza, gdy poseł partii Razem Daria Gosek-Popiołek w rozmowie z internautą przyznała, że chcą wprowadzić pensję maksymalną. Konkretne kwota nie została jeszcze ustalona, ale pomysł skrytykowali ostro Tomasz Lis i Zbigniew Hołdys.