18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Błyskotliwy pomysł

Lichocka pokazała Niemcom środkowy palec? "Oddajcie lekarzy"

Bartłomiej Ciepielewski
13.11.2020  17:29
Joanna Lichocka zasłynęła środkowym palcem.
Joanna Lichocka zasłynęła środkowym palcem. Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Znana z pokazywania środkowych palców posłanka wpadła na nowy pomysł. Sugeruje ona, by lekarze zatrudnieni w Niemczech zostali oddelegowani do Polski. Za usługę zapłacić ma rząd niemiecki.

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaproponował Andrzejowi Dudzie pomoc medyczną w walce z koronawirusem. Duma prezydenta Polski okazała się silniejsza od dobra obywateli.

Dziękując za ten gest, zapewniam, że Polska, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest gotowa ściśle współpracować z Niemcami w walce ze skutkami pandemii COVID-19 - odpowiedział polski prezydent.

Podobne zdanie w mediach wyrazili inni politycy PiS-u. Wiele szpitali i samorządów uważa jednak polityczną decyzję za skandal.

Pakt Joanny Lichockiej

Pewien kompromis zaproponowała posłanka Joanna Lichocka. Podzieliła się nim na łamach dziennika "Fakt".

Niech landy niemieckie oddelegują polskich lekarzy pracujących w niemieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii - oświadczyła posłanka PiS.

Jak podkreśla, Niemcy w tym czasie zapewniłyby polskim lekarzom płatne urlopy. Kolejne pokazanie środkowego palca, czy realna oferta współpracy?