18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polacy zdecydują

TVP Info do likwidacji? "Polska będzie lepsza"

08.02.2021  13:39
TVP Info do likwidacji? Koalicja Obywatelska i zbiórka podpisów
TVP Info do likwidacji? Koalicja Obywatelska i zbiórka podpisów Fot: Agnieszka Sniezko/East News

Spełnia się mokry sen Rafała Trzaskowskiego? Koalicja Obywatelska chce zlikwidować TVP Info i ruszyła zbiórka podpisów. Czy obywatelski projekt ustawy ma szansę na powodzenie?

Podczas kampanii prezydenckiej Rafał Trzaskowski obiecał likwidację TVP Info. Gapcia zapomniał tylko, że najpierw trzeba wygrać wybory. Koalicja Obywatelska może jednak spełni jego marzenie. Partia apeluje o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy dot. likwidacji TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego. Cezary Tomczyk uważa, że zamiast pieniędzy na TVP, większe środki z budżetu powinny być przeznaczone na zdrowie.

TVP Info do likwidacji. Koalicja Obywatelska: "opcja zerowa"

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk oraz rzecznik PO Jan Grabiec o zbiórce podpisów poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej. Decyzja o wsparciu tej inicjatywy zapadła podczas sobotniej imprezy programowej PO. Podpisy będą zbierane, m.in. w biurach poselskich posłów KO

W ciągu ostatnich lat na telewizję publiczną przekazano ponad 5 miliardów złotych, które mogły być wydane na to, żeby system opieki zdrowotnej w Polsce nie załamał się – powiedział Cezary Tomczyk. (Business Insider)

Koniec TVP Info? Zbiórka podpisów

Politycy KO podkreślają, że projekt ustawy dot. likwidacji TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego jest całkowicie obywatelski, więc nie będzie mógł trafić do zamrażarki i zgodnie z prawem, musi trafić pod obrady Sejmu w ciągu czterech miesięcy od złożenia.

Jan Grabiec z PO dodał, że „to Polacy chcą, żeby w życiu publicznym było mniej agresji i jadu”. Jego zdaniem, Polska bez TVP Info „będzie lepsza” i konieczna jest „opcja zerowa”. Powołując się na  niezależnych medioznawców, stwierdził, że „standardy TVP Info, to standardy Russia Today". Do sprawy odniosła się w Polskim Radiu Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych i akcję uznała za "zapowiedź łamania wolności słowa w państwie demokratycznym".

Dosyć tej fabryki kłamstwa i manipulacji. Przecież to ma wpływ na nas wszystkich. Od poniedziałku zaczynamy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu. Dlatego że wybieramy prawdę, równe warunki uczestnictwa w wyborach - zapowiedział Rafał Trzaskowski. (Wprost)

Czytaj także
Przeczytaj więcej