18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier dostał dokument

List gończy za Morawieckim. Policja ujawnia

Wojciech Kozicki
03.06.2021  13:23
Premier Morawiecki dostał list gończy. Wystawiono go za jego ojcem
Premier Morawiecki dostał list gończy. Wystawiono go za jego ojcem Fot: LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Premier Morawiecki otrzymał nietypowy prezent w Żelazowej Woli. Policjanci przekazali mu list gończy, który za czasów PRL wystawiono za jego ojcem Kornelem Morawieckim. Czy wkrótce Morawiecki junior doczeka się swojego własnego listu gończego za lockdown w Polsce i wybory kopertowe?

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Żelazową Wolę, a policjanci przekazali mu kopię listu gończego, który wystawiono za czasów PRL za Kornelem Morawieckim, gdy działał jako działacz antykomunistyczny.

List gończy za Kornelem Morawieckim

List gończy za Kornelem Morawieckim wystawiono w 1985 roku. Został znaleziony w archiwach miejscowej policji. Premier na Facebooku przyznał, że pamięta ten czas i jest dumny z antykomunistycznej działalności ojca w Solidarności Walczącej.

Mimo upływu wielu lat, pamiętam tamten czas doskonale, bardzo za nim tęskniłem, gdy się ukrywał, ale jednocześnie byłem z niego dumny – napisał Morawiecki na Facebooku.

Podczas wizyty w Żelazowej Woli, Mateusz Morawiecki spotkał się z seniorami w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina. Było to spotkanie otwarte dla mediów.

Być może premier Mateusz Morawiecki wkrótce doczeka się własnego listu gończego. Marian Banaś i NIK chcą go usadzić za nielegalne wybory kopertowe, a także może dorwać go prokuratura za bezprawny lockdown. Może wkrótce stanąć przed Trybunałem Stanu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej