18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

na ostro

Natychmiastowy, lokalny lockdown. WŁADZE PODJĘŁY STANOWCZĄ DECYZJĘ

Emilia Waszczuk
10.03.2021  08:31
natychmiastowy lokalny lockdown. Dobra decyzja?
natychmiastowy lokalny lockdown. Dobra decyzja? Fot: Shutterstock

Nie ma na co czekać, trzeba działać, by uniknąć tragedii? Władze Grodziska Mazowieckiego nie oglądają się na rząd - ogłosiły lockdown.

Pandemia zmusza polityków do skrajnych decyzji, choć władze państwowe nie spieszą się z jakimikolwiek działaniami. Od kiedy koronawirus SARS-COV-2 pojawił się w Polsce, zakaziło się nim już ponad 1,8 mln obywateli, a zmarło ponad 45 tysięcy osób. Liczba nowych zakażeń rośnie lawinowo, a samorządy biorą sprawy w swoje ręce.

Grodzisk Mazowiecki to miasto, w którym liczba zakażeń niebezpiecznym koronawirusem była w ostatnich dniach jedną z najwyższych w kraju. Gdyby burmistrz i samorząd chcieli czekać na decyzje rządu w sprawie zmian na Mazowszu, sytuacja mogłaby stać się jeszcze bardziej tragiczna. Postanowili więc działać.

Lockdown w Grodzisku Mazowieckim

Jak przekazał burmistrz miasta, Grzegorz Benedykciński, potrzebne były stanowcze i natychmiastowe decyzje. Sam więc ogłosił Grodzisk Mazowiecki czarną strefą i wprowadził natychmiastowy lockdown. Zamknięte zostały boiska sportowe, basen, kina i biblioteki. Obostrzenia wstępnie nałożone zostały od 5 do 14 marca.

Te miejsca stały się, jak sądzimy, jednym z głównych źródeł transmisji wirusa, dlatego nie było innego wyjścia

- poinformował burmistrz w rozmowie z WP.pl.

Czy obostrzenia w mieście mają jakikolwiek sens? Grodzisk Mazowiecki położony zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, wielu mieszkańców codziennie dojeżdża do stolicy do pracy czy na zakupy, ludzie się więc mieszają. Mimo to mieszkańcy starają się podchodzić do obostrzeń z optymizmem - wszak lepiej choćby próbować zapobiegać tragedii, niż całkowicie zignorować zagrożenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej