18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat byłego ministra

Łukasz Szumowski SIĘ BOI. Skomentował zakażenie koronawirusem

29.09.2020  17:39
Łukasz Szumowski boi się koronawirusa
Łukasz Szumowski boi się koronawirusa Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Łukasz Szumowski się boi! Były minister zdrowia po raz pierwszy skomentował swoje zakażenie koronawirusem. COVID-19 niesie jego rodzinie przerażenie i jednocześnie ogromne zagrożenie. 

Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem. Były minister zdrowia, który na początku pandemii stał się niemalże twarzą walki z COVID-19 - teraz sam zachorował.

Były polityk nie ukrywa również, że zachorowały osoby z jego rodziny. Do tej pory nie komentował swojego zakażenia, ale postanowił w końcu zabrać głos. Jak się okazuje, Łukasz Szumowski jest zwyczajnie przerażony.

Jego przyjaciel niedawno zdradził, że sam najbardziej znany w Polsce kardiolog, czuje się całkiem dobrze. Niestety, w domu dawnego ministra mieszkają także osoby bardzo schorowane. Jak wiadomo, choroby współistniejące w połączeniu z COVID-19 to początek przerażającego scenariusza.

Łukasz Szumowski boi się koronawirusa

Dlatego Łukasz Szumowski drży o zdrowie i życie najbliższych mu osób. Robi, co może by uchronić je przed zakażeniem, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeden dom utrudnia sprawę.

Mama ma białaczkę, tata ma 86 lat. Próbuję ich separować, ale to się do końca nie da. Mieszkamy razem. To jest przerażająca wizja

– zwierzał się były minister w wywiadzie udzielanym telewizji TV24.

Sam Łukasz Szumowski jeszcze przed zakażeniem przebywał na urlopie w Hiszpanii, która uważana jest za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w czasach pandemii. Mimo tego epizodu, lekarz utrzymuje, że nie ma pojęcia, gdzie się zaraził. Osoby z jego otoczenia również nie mają żadnych poszlak.

Prof. Szumowski jest u nas zatrudniony, ale pracy jeszcze nie rozpoczął, znajduje się na urlopie. W szpitalu w ostatnim czasie kilka osób miało pozytywny wynik testu na wirusa i zostało przeniesione na kwarantannę, ale nie wystąpiło tam ognisko zarażeń. Instytut normalnie działa 

– mówi Faktowi Aleksandra Bąkała, rzeczniczka Instytutu. 

Mamy nadzieję, że rodzice Łukasza Szumowskiego przetrwają ten nieprzyjemny, rodzinny epizod w dobrym zdrowiu. 

Przeczytaj więcej
Komentarze