18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

grożą mu śmiercią

Szumowski boi się o życie. Dadzą mu ochronę SOP

02.06.2020  16:03
Łukasz Szumowski dostaje pogróżki
Łukasz Szumowski dostaje pogróżki Fot: Mateusz Jagielski/East News

Nowe, odpowiedzialne zadanie dla funkcjonariuszy SOP. Mają chronić Łukasza Szumowskiego, który przez ujawnianie kolejnych afer, boi się o własne życie.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski walczył ponoć z epidemią zębami i pazurami, a w tym czasie jego rodzina i znajomi zarabiali miliony na transakcjach z rządem, sprzedając sprzęt do walki z koronawirusem. Dziennikarze między innymi "Gazety Wyborczej" wyśledzili, ile dokładnie pieniędzy z państwowej kasy popłynęło głębokim strumieniem do firmy brata Szumowskiego oraz ludzi z nim powiązanych, a szef resortu zdrowia znalazł się na celowniku.

Opozycja żąda dymisji Szumowskiego, sejmowa komisja zdrowia twierdzi, że nie zrobił niczego złego. Tymczasem, jak nieoficjalnie dowiaduje się RMF, minister już za chwilę chroniony będzie przez SOP.

Szumowski zagrożony

Jak podaje RMF, Szumowski od kilku dni dostaje pogróżki. Boi się o swoje bezpieczeństwo, a nawet życie, więc minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński postanowił przyznać mu rządową ochronę.

Bezpieczeństwem Szumowskiego mają zająć się funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. SOP znany jest wśród obywateli przede wszystkim z licznych wypadków i kolizji, Polacy mają więc prawo powątpiewać, czy aby na pewno funkcjonariusze wypełnią swoją nową misję.

Ochronę SOP Łukasz Szumowski miałby otrzymać od środy 3 czerwca. Wcześniej na jego prywatny telefon i e-mail przysyłane były między innymi wiadomości z groźbami mordu.

Przeczytaj więcej
Komentarze