18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec psot?

SZUMOWSKI ZA KRATKI za milionowe straty! PiS chce sprawiedliwości

Emilia Waszczuk
02.11.2020  13:10
Łukasz Szumowski pójdzie do więzienia? Ministerstwo Zdrowia chce sprawiedliwości
Łukasz Szumowski pójdzie do więzienia? Ministerstwo Zdrowia chce sprawiedliwości Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Łukasz Szumowski trafi za kratki? Ministerstwo Zdrowia wnioskuje o doprowadzenie do końca sprawy respiratorów od handlarza bronią. PiS chce pieniędzy, KO sprawiedliwości.

Wielki zwrot w sprawie respiratorów widmo i byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Polityk PiS (i były szef resortu zdrowia) wiosną podpisał umowę z "firmą krzak" prowadzoną przez znanego służbom handlarza bronią. W ekspresowym tempie Ministerstwo Zdrowia wydało miliony złotych na respiratory, których większość nigdy nie dotarła do Polski.

Kraj stracił grube pieniądze, a Łukasz Szumowski i jego kumple chodzą sobie bezkarnie po świecie. To samo tyczy się wspomnianego już handlarza bronią, który sprzętu nie dostarczył i nie zamierza zwracać za niego pieniędzy. Czy wszystkich czeka gniew Temidy i długie lata za kratkami?

Ministerstwo Zdrowia chce pieniędzy za respiratory

W poniedziałek 2 listopada - czyli ponad pół roku po trefnych zakupach - Ministerstwo Zdrowia w końcu wystąpiło do Prokuratorii Generalniej o zbadanie sprawy. Jak poinformował rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, ministerstwo złożyło wniosek o zabezpieczenie i uregulowanie zapłaty za respiratory. Firma E&K, z którą Łukasz Szumowski i jego koledzy z Ministerstwa Zdrowia wiosną nawiązali współpracę, będzie musiała w końcu wyskoczyć z grubej kasy...

Co z samym Łukaszem Szumowskim? Ministerstwo Zdrowia milczy, cicho siedzi także prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Zdaje się więc, że politycy Zjednoczonej Prawicy dalej nie zamierzają karać swoich kolegów. Wszak rządzi nami PiS, a prawo i sprawiedliwość są ponoć równe dla wszystkich...

Łukasz Szumowski trafi do więzienia? KO reaguje

Tymczasem gorzkich słów i upomnień nie szczędzą politycy Koalicji Obywatelskiej. Dariusz Joński stawia sprawę jasno - oszuści muszą siedzieć!

Oszuści powinni trafić na kraty. Były sytuacje jak w Toruniu, gdzie pacjent zmarł, bo nie było respiratora. W niektórych miejscach też ich nie ma, albo zostały ostatnie sztuki

- powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Nie ma pieniędzy i respiratorów. Gdzie jest pan Zbigniew Ziobro, dlaczego nie reaguje?  - upomina Dariusz Joński.

logo Tu się dzieje