18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kto za niego?

Szumowski na odstrzał. Minister Zdrowia wyleci z rządu z hukiem?

21.07.2020  13:57
Łukasz Szumowski straci stanowisko?
Łukasz Szumowski straci stanowisko? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rekonstrukcja rządu jest już pewna, a jednym z ministrów do wymiany ma być Łukasz Szumowski. Czy to kara za szemrane interesy w Ministerstwie Zdrowia?

Trefne maseczki, nieistniejące respiratory, sprzęt ochronny do walki z koronawirusem zakupiony po zawyżonych stawkach, od szemranych kontrahentów... Wiosną afera goniła aferę w Ministerstwie Zdrowia, ale nikt do dziś za to nie odpowiedział. W końcu jednak zostaną wyciągnięte  konsekwencje, a ukarany będzie Łukasz Szumowski?

Szumowski do wymiany

Nic nie zapowiada kar i wzięcia odpowiedzialności za ciemne interesy i marnotrawstwo publicznych pieniędzy w Ministerstwie Zdrowia. Zdaje się jednak, że Łukasz Szumowski zostanie usunięty z widoku i już za chwilę pożegna się ze stanowiskiem.

Minister Zdrowia ma po wakacjach ustąpić ze stanowiska i wrócić do zawodu lekarza.  Na razie informacje te są nieoficjalne. Co szokujące, nawet te niepotwierdzone jeszcze doniesienia nie mówią o karze. Szumowski i PiS znaleźli sposób na to, jak nie oskarżać ministra i odprawić go bez obciążeń. Mają poinformować obywateli, że Szumowski nie chce stracić uprawnień, więc postanowił wrócić do pracy w szpitalu.

Kto miałby zastąpić Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia? Już kilka tygodni temu donosiliśmy, że na urząd szykuje się były marszałek Senatu, Stanisław Karczewski. Nasze przypuszczenia potwierdza dziś "Gazeta Wyborcza".

logo Tu się dzieje