18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odchodzi z polityki

Nowa praca Szumowskiego. Ale kariera!

28.01.2022  21:08
Łukasz Szumowski sklada mandat poselski. Czeka na niego nowa praca i kariera
Łukasz Szumowski sklada mandat poselski. Czeka na niego nowa praca i kariera Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Łukasz Szumowski, czyli były minister zdrowia, rezygnuje z mandatu poselskiego. Informację w piątek potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. Przy okazji ujawnił czym zajmie się były szef Ministerstwa Zdrowia.

Łukasz Szumowski zrezygnował niedawno z bycia ministrem zdrowia, a teraz ostatecznie składa mandat i rezygnuje z bycia posłem. Nie zamierza jednak zbijać bąków na bezrobociu. W piątek resort zdrowia poinformował, że prof. Łukasz Szumowski obejmie stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii, a więc zastąpi prof. Tomasza Hryniewieckiego, który został pełnomocnikiem Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia. Na miejsce Szumowskiego w Sejmie wejdzie Rafał Romanowski, obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szumowski rezygnuje z Sejmu. Zaczyna się NOWA KARIERA!

Polsat News przypomina, że Łukasz Szumowski ma kompetencje, by pełnić to stanowisko, bo przecież jest związany z Instytutem Kardiologii od 20 lat i kieruje Centrum Zaburzeń Rytmu Serca. W swojej karierze był m.in. członkiem European Heart Rhythm Association, Training Fellowships Committee czy Innovation Commity. W latach 2016-2018 był był wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w rządzie Premier Beaty Szydło oraz ministrem zdrowia (2018-2020) w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

W tym czasie, działał na rzecz m.in. wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, poprawy opieki onkologicznej, kardiologicznej i psychiatrycznej, polepszenia warunków kształcenia i pracy kadr medycznych oraz cyfryzacji systemu ochrony zdrowia. Musiał także stawić czoła wyzwaniu, jakim był wybuch globalnej epidemii COVID-19, na początku roku 2020 – powiedział Szumowski.

Łukasz Szumowski przekazał mediom, że nie jest w stanie kierować instytutem i pracować z pacjentami, będąc jednocześnie politykiem i czynnym posłem. Cóż, niektórzy twierdzą, że będąc ministrem zdrowia, nie potrafił kierować Ministerstwem zdrowia…

Jest autorem lub współautorem ponad 150 prac naukowych; wykonuje skomplikowane procedury kardiologiczne u dorosłych i dzieci, współpracował m.in. z Instytutem Pomnikiem Centrum Zdrowia Dziecka wspomagając zespół kardiologów dziecięcych - chwali Szumowskiego rzecznik rządu.