18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Biedactwo!

Łukasz Szumowski klepie biedę? Nie ma domu ani mieszkania

30.05.2021  15:48
Łukasz Szumowski nie ma pieniędzy?
Łukasz Szumowski nie ma pieniędzy? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Na stronie Sejmu pojawiły się oświadczenia majątkowe polityków za 2020 rok. Na liście uwzględniono między innymi zeznanie byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Dokument wywołał spore kontrowersje.

Z opublikowanego na stronie Sejmu oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego wynika, że przez ostatni rok zgromadził zaledwie 24,5 tysiąca oszczędności. Kwota wydaje się dość skromna, gdyż były szef resortu zdrowia zarobił w tym czasie 300 tysięcy złotych. Wynik jest jednak i tak lepszy niż rok temu, kiedy to Szumowski oświadczył, że odłożył zaledwie 1134 zł oszczędności.

Według oficjalnego oświadczenia poseł nie na ani domu, ani mieszkania. Posiada natomiast trzy działki, których wartość jest nieznana. Dodatkowo w sprawozdaniu były szef resortu zdrowia oświadczył, że ma trzy samochody - zabytkowego Mercedesa 220 S, Toyotę Yaris (rok prod. 2006) oraz Toyotę Land Cruisera (rok prod. 2005). W oświadczeniu znalazły się również dwa zegarki, pióro Lecha Kaczyńskiego, księgozbiór i 15 obrazów.

Ile zarobił Łukasz Szumowski?

Łukasz Szumowski w swoim oświadczeniu nie uwzględnił żadnych nieruchomości, mimo że dysponuje budynkami na Suwalszczyźnie oraz pod Warszawą. Jak informował wcześniej "Fakt" większość swojego dorobku przepisał żonie Annie Szumowskiej.

W 2020 roku Łukasz Szumowski zarobił 165 tysięcy złotych za pracę na stanowisku szefa resortu zdrowia. Dodatkowo otrzymał 30 tysięcy złotych z tytułu diety poselskiej, 7,5 tysiąca za pracę w Instytucie Kardiologii oraz 20 tysięcy za prace na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czytaj także