18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powrót obostrzeń?

Łukasz Szumowski ostrzega. Druga fala pandemii jest blisko

06.07.2020  14:33
Łukasz Szumowski ostrzega. Druga fala pandemii jest blisko
Łukasz Szumowski ostrzega. Druga fala pandemii jest blisko Fot: Beata Zawadzka/East News

Łukasz Szumowski ostrzega przed drugą falą koronawirusa na jesieni. Zdaniem ministra zdrowia, powrót do noszenia maseczek i dystansu społecznego będzie konieczny. Pandemia wciąż rośnie w siłę. 

Łukasz Szumowski ostrzega Polaków przed drugą falą pandemii koronawirusa. Aktualnie wszyscy dość mocno się wyluzowali i swobodnie wyjeżdżają na wakacje. Tymczasem wróg nie śpi.

Łukasz Szumowski o drugiej fali pandemii

Koronawirus nie tylko Polski nie opuścił, ale wciąż rośnie w siłę. Patogen wkrótce zaatakuje z jeszcze większą siłą, czeka nas bowiem druga fala pandemii. Łukasz Szumowski nie ma wątpliwości, że będzie wtedy trzeba wrócić do jeszcze większego reżimu sanitarnego.

Będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVIDEM, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach - 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID, czy nie. Przygotowujemy się do tego

- mówił polityk w rozmowie z Polsat News.

Jednocześnie minister zdrowia zapewnił, że odbywające się wybory prezydenckie są bezpiecznie, mimo iż członkowie komisji wyborczych nie są badani na obecność koronawirusa w organizmie.

Ale (członkowie komisji - red.) mają środki ochrony osobistej. (...) Te środki ochrony i dystans dają gwarancję, że jest to bezpieczne

- twierdzi minister.

Miejmy nadzieję, że to faktycznie wystarczy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze