18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pieniądze lecą mu z nieba

Szumowski został milionerem. Zarobił na pandemii?

Bartłomiej Ciepielewski
02.12.2020  16:24
Kasa leci z nieba
Kasa leci z nieba Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Większość przedsiębiorców negatywnie odczuła skutki pandemii. Istnieje jednak grupa biznesmenów, która dzięki koronawirusowi zarobiła fortunę. Jednym ze szczęśliwców jest Łukasz Szumowski, który ostatnio sprzedał firmowe akcje o łącznej wartości 5 milionów złotych.

Łukasz Szumowski przed wejściem do rządu przepisał żonie wszystkie swoje udziały w spółce Szumowski Investments. Firma prowadzona przez żonę i brata byłego ministra sprzedała ostatnio około 100 tysięcy akcji o łącznej wartości ponad 5 milionów złotych. Środki trafiły do innej spółki państwa Szumowskich, SI Assets.

Rodzina Szumowskich wybrała najlepszy moment na sprzedaż akcji OncoArendi Terapeutics. Spółka zajmuje się opracowywaniem leków, lecz co ciekawe od lat niczego nie produkowała, ani nie sprzedawała. Głównym źródłem jej utrzymania były dotacje. Największy udział w OncoArendi miał najbogatszy Polak, Michał Sołowow, który zainwestował w przedsiębiorstwo 12 milionów złotych. Po tej transakcji sprawą zainteresowało się CBA.

Łukasz Szumowski nadal nie ma pieniędzy

Według oświadczeń majątkowych byłego ministra nie ma on mieszkania ani domu, a na jego koncie oszczędnościowym znajduje się zaledwie 30 tysięcy złotych. Niesamowicie bogata natomiast jest jego żona, której majątek od lat systematycznie rośnie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej