18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Źle to wygląda

Łukasz Szumowski został odnaleziony. "Mam abstynencję..."

02.02.2021  17:09
Łukasz Szumowski ma abstynecję
Łukasz Szumowski ma abstynecję Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Łukasz Szumowski odkąd przestał pełnić funkcję ministra zdrowia - zniknął nam z horyzontu. Po miesiącach ciszy został odnaleziony. Sprawa nie wygląda dobrze. Co teraz dzieje się z dawną twarzą walki rządu z pandemią koronawirusa?

Łukasz Szumowski na początku pandemii koronawirusa dawał Polakom nadzieję na lepsze jutro. Wiele osób bardzo mocno mu zaufało, ale ostatecznie jego kadencja pozostawiała wiele do życzenia. Kiedy już podał się do dymisji (chociaż wcześniej zapowiadał, że nie zrobi tego, dopóki kraj nie pokona Covid-19) - na dobre zniknął z rodzimego życia publicznego. Po wielu miesiącach został odnaleziony.

Teraz okazuje się, że Łukasz Szumowski, który odszedł z rządu w sierpniu, nie ma się najlepiej. Do tego, co aktualnie robi najbardziej znany w Polsce kardiolog dotarli dziennikarze "Gazety Wyborczej". Chociaż dawny polityk zapewniał, odchodząc ze stanowiska, że nigdzie nie znika - to tak naprawdę zniknął na dobre. Nawet politycy PiS nie mieli pojęcia, co się z nim aktualnie dzieje. 

Łukasz Szumowski został odnaleziony przez prasę!

"Proszę mnie o to nie pytać" - tak zareagował szef komisji zdrowia Tomasz Latos spytany przez "Gazetę Wyborczą" o to, gdzie jest Łukasz Szumowski. Lekarz dalej pozostaje posłem, dlatego nie dziwne, że wiele osób wciąż się o niego niepokoiło. Ostatecznie "Gazeta Wyborcza" dotarła do samego "zaginionego", który zdradził, dlaczego nigdzie się nie udziela.

Mam abstynencję prasową. Za dużo mnie było w prasie. Mam trochę odpoczynku - wy ode mnie i ja od prasy

- wyjaśnił Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski na jesieni przeszedł zakażenie koronawirusem, nawet trafił z tego powodu do szpitala. Na szczęście wygląda na to, że czuje się dobrze i zakażenie nie pozostawiło w jego organizmie żadnego spustoszenia.  

Myślicie, że wróci jeszcze kiedyś do twardej polityki?