18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes czy klawisz?

Kaczyński nie chce luzowania obostrzeń!

Wojciech Kozicki
01.02.2021  17:51
Ukradł Księżyc. Teraz zabierze Polakom wolność?
Ukradł Księżyc. Teraz zabierze Polakom wolność? Fot: MACIEJ GOSTYNSKI /East News

Do kiedy obostrzenia i restrykcje w Polsce? Rząd nieśmiało zapowiada poluzowanie przepisów, już witamy się z gąską… ale na drodze do wolności jak więzienny strażnik stoi Jarosław Kaczyński. Ujawniono, co myśli prezes PiS o obostrzeniach.

Jarosław Kaczyński najwyraźniej nie jest fanem wolności w Polsce. Chociaż liczba zakażeń i zgonów na koronawirusa spada, restrykcje i obostrzenia na terenie Polski wciąż obowiązują. Wirtualna Polska dotarła do jednego ze współpracowników prezesa PiS, który ujawnił, że najważniejszy polityk w kraju „jest jednym z największych przeciwników luzowania restrykcji”. Obawia się, że poluzowanie społecznej dyscypliny doprowadziłoby do wzrostu zakażeń jak w innych krajach europejskich.

Kaczyński chce utrzymać restrykcje i obostrzenia

Inny polityk z PiS ujawnił Wirtualnej Polsce, że prezes jest świadomy, iż upadają kolejne firmy, „ale stoi przy przekonaniu, że zbyt szybkie i szerokie otwarcie gospodarki to śmierć dziesiątek tysięcy ludzi”. Zwrócił uwagę, że nie ma co się spodziewać realizacji pomysłów opozycji takich jak np. otwieranie gastronomii przy pełnym reżimie sanitarnym

Jest jednym z największych przeciwników luzowania restrykcji. Wie, co działo się w innych krajach i co dzieje się dziś. COVID i tak zbiera u nas śmiertelne żniwo. Prezes ma świadomość, ilu ludzi umarło w 2020 roku – ujawnia współpracownik Kaczyńskiego. (WP.pl)

Jarosław Kaczyński niedawno wspominał jednak, że ma pomysł na „nowy ład” w Polsce. PiS wkrótce ujawni wielkie i ambitne plany, które pozwolą Polsce i przedsiębiorcom podnieść się po kryzysie. Zwrócił uwagę, że poluzowanie obostrzeń nawet na kilka dni mogłoby oznaczać wiele ofiar COVID-19. Przypomniał, że w Portugalii poluzowania obostrzeń, a „teraz są tam kłopoty z wywożeniem zwłok”.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział natomiast, że rząd będzie stopniowo przedstawiał propozycje luzowania obostrzeń. Trzeba to jednak zrobić „delikatnie, w sposób chirurgiczny, krok po kroku”. Ciekawe czy już wiem, że wicepremier Kaczyński ma nowego pupila, który może zostać za chwilę premierem...

logo Tu się dzieje