18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

powtórka z rozrywki

MASECZKI ZNOWU OBOWIĄZKOWE? Niedzielski: musimy do nich wrócić

Emilia Waszczuk
06.10.2021  11:43
Maseczki wracają? Niedzielski chce karać za ich brak
Maseczki wracają? Niedzielski chce karać za ich brak Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rząd wprowadzi ponowny nakaz noszenia maseczek ochronnych? Adam Niedzielski chce ostrzej egzekwować przepisy pandemiczne.

Pandemia rozkręciła się na dobre. W środę notujemy olbrzymi skok liczby nowych zakażeń koronawirusem SARS-COV-2 - tylko jednego dnia wykrytych zostało ponad 2 tysiące przypadków. Rząd zwleka ze zwołaniem konferencji prasowej i ogłoszeniem nowych restrykcji, ale już wiadomo, że są plany zmian. Minister zdrowia Adam Niedzielski chce w pierwszej kolejności powrotu do noszenia maseczek ochronnych.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że w czwartej fali obostrzenia wprowadzane będą wraz z zaostrzeniem sytuacji w szpitalach. Dziś w całej Polsce zajętych jest już ponad 2 tysiące łóżek COVID-owych, a blisko 200 osób podłączonych jest do respiratorów.

Rozwój IV fali jest inny – nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale – dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne

- tłumaczył to podejście Adam Niedzielski.

Maseczki wracają?

Jednocześnie minister zdrowia podkreślił, że dziś najważniejszą sprawą i najskuteczniejszą ochroną przed pandemią jest przestrzeganie podstawowych zasad. Dlatego też Polacy i wszyscy mieszkańcy Polski powinni powrócić do takich praktyk jak noszenie maseczek.

Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia

- oznajmił Adam Niedzielski.

Czy rząd wprowadzi zatem nakaz noszenia maseczek na wolnym powietrzu i wyśle patrole do egzekwowania tego prawa? O tym Niedzielski jak na razie nie mówił.

logo Tu się dzieje