18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nauka poszła w las.

Ministerstwo Edukacji chce walczyć z oświatą. Zlikwidują szkoły!

14.05.2020  11:55
Ministerstwo Edukacji chce walczyć z oświatą. Zlikwidują szkoły!
Ministerstwo Edukacji chce walczyć z oświatą. Zlikwidują szkoły! Fot: shutterstock.com

Jak podaje czwartkowy "Nasz Dziennik", MEN planuje zamykanie małych szkół w Małopolsce mimo sprzeciwu kuratora oświaty oraz Solidarności. Co spowodowało tak radykalną decyzję ministerstwa?

Według doniesień publikacji "Nasz Dziennik", od września 2020 roku przestanie istnieć szkoła w Polance Wielkiej, a likwidacji najprawdopodobniej ulegną jeszcze placówki w Andrychowie, Jeżówce oraz w Chełmie. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej likwiduje szkoły?

Na łamach gazety możemy przeczytać, że do tej pory stanowisko kuratory oświaty dotyczące dalszego funkcjonowania danej szkoły było wiążące. Jeżeli więc kuratorium nie widziało podstaw do tego, by zamknąć jakąś szkołę, to tego nie robiło. Wygląda jednak na to, że decyzje ministerstwa dotyczące wspomnianych szkół wpłyną negatywnie na wolność kuratorium.

Zbigniew Świerczek z oświatowej "Solidarności" stwierdził w rozmowie z gazetą "Nasz Dziennik", że te decyzje mogą być dopiero samym początkiem fali zamykania szkół.

Jak wyjaśnił: "Niewykluczone, że minister edukacji coraz częściej będzie się przychylał do pomysłów samorządowców, którzy często nie patrzą na zapotrzebowanie społeczne i będą dążyć do likwidacji placówek oświatowych" – powiedział w wywiadzie.

Resort edukacji cały czas zapewnia, że wszelkie decyzje w sprawie likwidacji podejmuje, mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów. Cóż, skazanie kilkudziesięciu dzieciaków na wybranie się do szkoły oddalonej kilka kilometrów dalej wydaje się temu przeczyć.

Przeczytaj więcej
Komentarze