18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bawią się, kosztów nie liczą

MILIONOWE NAGRODY w Ministerstwie Zdrowia. Dla medyków NIC

15.10.2021  13:59
Ministerstwo Zdrowia się bawi, kosztów nie liczy
Ministerstwo Zdrowia się bawi, kosztów nie liczy Fot: PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia się bawi i kosztów nie liczy. Dla urzędników w nim zatrudnionych znalazły się milionowe środki na szczodre nagrody. Medycy zaś dalej protestują.

Pracownicy i dyrektorzy w Ministerstwie Zdrowia nie mogą narzekać, przeciwnie! Zapewne bardzo mocno doceniają swoje miejsce pracy. Dlaczego? To proste! W ostatnich latach dostali łącznie prawie 10 mln zł nagród.

Zarówno poprzedni minister zdrowia Łukasz Szumowski, jak i obecny Adam Niedzielski hojnie obdzielali pracowników ministerstwa nagrodami. Tymczasem protestujący w całej Polsce medycy wciąż muszą walczyć o zwiększenie głodowych wynagrodzeń. Dla nich pieniążków nie znaleziono.

Kiedy w czasie pandemii Polacy zaciskają pasa i walczą z obniżeniem wynagrodzeń, lockdownami i obostrzeniami, politycy i urzędnicy mogą leżeć i pachnieć. Ministrowie Łukasz Szumowski Adam Niedzielski okazali się wyjątkowo hojni dla najbliższych współpracowników.

Ministerstwo Zdrowia kosztów nie liczy

Od powołania drugiego rządu premiera Mateusza Morawieckiego, czyli od 15 listopada 2019 r., do połowy sierpnia tego roku w MZ wydano na nagrody ponad 9,2 mln zł! Co ciekawe, rekordowy był szczególnie trudny rok 2020, kiedy do kieszeni pracowników wpadło dodatkowo... 4,4 mln złotych!

Kiedy cały kraj obniżał wynagrodzenia z powodu pandemii, Ministerstwo Zdrowia nagradzało pracowników, tłumacząc to właśnie... szalejącym koronawirusem! Informowanie Polaków na bieżąco? Proszę bardzo, ale nie ma niczego za darmo.

W 2020 r. kierownictwo i dyrektorzy komórek organizacyjnych MZ przyznali pracownikom nagrody w szczególności za pełne zaangażowanie w realizację działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

– czytamy w piśmie z resortu.

Przypominamy tylko, że Ministerstwo Zdrowia dalej nie porozumiało się z protestującymi medykami.  "40 proc. pielęgniarek zarabia poniżej 3 tys. zł na rękę. Za 160 godzin pracy miesięcznie" – mówiła "Super Expressowi" na początku protestu Katarzyna Kowalska, prezeska stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe, czynna pielęgniarka. 

Tacy to pożyją?