18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szlachta się bawi

MILIONY na podwyżki i nowe etaty. U premiera SIELANKA

27.10.2021  10:56
Podwyżki w Kancelarii Premiera
Podwyżki w Kancelarii Premiera Fot: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

W Kancelarii Premiera biedy nie ma. Pracownicy Mateusza Morawieckiego nie muszą się martwić - miliony na podwyżki i nowe etaty już do nich fruną. Kiedy cały kraj zmaga się ze skutkami pandemii koronawirusa i kryzysem, politycy mogą odetchnąć z ulgą. Dla nich na pewno nie zabraknie. 

Kiedy Polskę wciąż atakuje czwarta fala koronawirusa - o swój byt nie muszą się martwić politycy. Budżet Kancelarii Premiera dla przykładu dosłownie puchnie w oczach. Średnia pensja u premiera pójdzie w górę o 800 złotych.

Jedni marzą o podwyżce od lat, a inni dostają ją co chwila. Władza nie zamierza oszczędzać! Wydatki Kancelarii Premiera w przyszłym roku spuchną ponad dwukrotnie. Osiągną rekordową kwotę – prawie 831 mln zł! Redakcja "Faktu" dotarła do planu, na co pójdą te pieniądze.

Milionowe podwyżki u premiera

Szykują się np. nowe miliony na podwyżki dla urzędników, a także na pracę nowego instytutu, w którym zatrudnionych ma zostać aż 30 osób. Dla porównania, w tym roku budżet Kancelarii Premiera to niespełna 380 mln zł. Różnica jest więc zatrważająca, ale wygląda na to, że nikt nie zamierza teraz liczyć kosztów.

Już same pensje w KPRM dla 813 pracowników pochłoną ponad 100 mln zł. Przeciętne wynagrodzenie wzrośnie z zawrotnych 9,6 tys. zł do jeszcze bardziej szalonych 10,4 tys. zł. To efekt m.in. podwyżek, jakie zarządził prezydent Andrzej Duda dla najważniejszych osób w państwie.

Proponujemy jeszcze ozłocenie wszystkich rządowych siedzib na modłę moskiewską. Po co w sumie siedzieć w białych ścianach, kiedy (jak wyraźnie wynika z ich postępowania) Polska jest krajem bogatym i mlekiem i miodem płynącym.

Tymczasem medycy dalej nie doczekali się podwyżek. My tak tylko wspominamy.