18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jazda w kamasze

Straciłeś prace przez koronawirusa? MON wcieli cię do wojska

01.06.2020  14:04
Straciłeś prace przez koronawirusa? MON wcieli cię do wojska
Straciłeś prace przez koronawirusa? MON wcieli cię do wojska Fot: Jakub Kaminski/East News

MON wcieli cię do wojska, jeśli w wyniku kryzysu wywołanego koronawirusem straciłeś pracę. To kontrowersyjny pomysł rządu na walkę z nadciągającym (i już rozpoczętym) bezrobociem.

MON ma pomysł na rozwiązanie problemu bezrobotnych po pandemii koronawirusa Polaków. Od 15 czerwca ministerstwo wraca do powoływania Polaków na wojskowe przeszkolenie.  W kamasze ma trafić 20 tys. osób. Priorytetowo do armii powoływane mają być osoby, które straciły pracę w wyniku kryzysu gospodarczego wywołanego przez koronawirusa.

To zdaniem MON ma rozwiązać problem utrzymania Polaków bez pracy. W wojsku dostaną oni wikt, opierunek i wynagrodzenie. Będzie się ono różnić w zależności od tego, czy ktoś miał doświadczenie w strukturach wojskowych czy nie.

MON wcieli bezrobotnych do wojska

MON zapowiedziało dodatkowo, że część przeszkolonych osób może potem liczyć na pracę na etacie. Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony narodowej, podkreśla że rezerwiści mogą liczyć na zarobienie ponad 3 000 zł w ciągu miesiąca. 

Te osoby, które w armii nigdy nie były, będą mogły liczyć na zapewnienie noclegu, wyżywania oraz 1 200 zł miesięcznego wynagrodzenia. W takich przypadkach przewidywana jest również odprawa równa 2 600 zł.

Podoba Wam się rządowe rozwiązanie problemu bezrobocia?

Czytaj także
Przeczytaj więcej