18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zmiany w rządzie!

MORAWIECKI STRACI STOŁEK? "W najbliższych dniach poznamy następcę"

Emilia Waszczuk
21.04.2022  09:43
Mateusz Morawiecki odda stołek? Wybrali już następcę
Mateusz Morawiecki odda stołek? Wybrali już następcę Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Mateusz Morawiecki zostanie pozbawiony stołka? Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, że już w najbliższych dniach polski rząd czekają spore zmiany.

Polski Ład miał być jak plaster opatrunkowy, zamiast tego jeszcze bardziej rozbabrał polskie rany. Program PiS narobił gigantycznego zamieszania i bałaganu, wiele grup zawodowych otrzymało mniejsze wynagrodzenia, niemal wszystkim grozi płacenie gigantycznych podatków. Jest tak źle, że rząd już się z własnych reform wycofuje. Na ich szczęście - nieco po cichu. Wybuchła wojna w Ukrainie, więc Polacy skupiają się na temacie rosyjskiej agresji, a w mniejszej skali na machlojkach rodzimych polityków.

Program Polski Ład sprowadził problemy nie tylko na obywateli, ale i na rządzących, a dokładniej na Ministerstwo Finansów. Choć to premier Mateusz Morawiecki odpowiadał za reformę i publicznie głosił, jak mleko i miód płynąć będą po niej przez Polskę, włos mu z głowy nie spadł. Ze stanowiskiem pożegnał się za to szef resortu finansów Tadeusz Kościński (oficjalnie sam ze stanowiska tego zrezygnował) i wiceminister finansów Jan Sarnowski.

Zmiany w rządzie. Jest następca Morawieckiego

Po dymisji polityków w Ministerstwie Finansów nastała pustka, bezkrólewie. Ktoś musiał szybko przejąć obowiązki Kościńskiego, padło więc na premiera. Mateusz Morawiecki zaczął robić to, co lubi najbardziej - nie bez powodu do dziś nazywa się go bankierem. Już w najbliższych dniach przyjdzie jednak kres jego urzędowania.

Ministerstwo Finansów znów dostanie nowego szefa. W ciągu najbliższych kilku dni poznać mamy nowego ministra finansów. A raczej, prawdopodobnie, ministrę.

Mogę powiedzieć tylko, że to są już finalne ustalenia i to będzie niebawem

- powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z Polsat News.

I choć Müller zdradzić nie chce, kto ma objąć tekę ministra finansów, Radio ZET donosi, że najpoważniejszą kandydatką jest Beata Daszyńska-Muzyczka, która przez wiele lat współpracowała z premierem Mateuszem Morawieckim, a dziś kieruje Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Z propozycji kierowania MF zrezygnowała za to ponoć prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Czytaj także