18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

śmierć przez COVID, czy polityczna?

MORAWIECKI SZYKUJE SIĘ NA NAJGORSZE. Zapowiada walkę, atakuje wieś

Emilia Waszczuk
08.07.2021  13:38
Premier Mateusz Morawiecki się boi. Idzie na walkę z polską wsią
Premier Mateusz Morawiecki się boi. Idzie na walkę z polską wsią Fot: Pawel Wodzyński/East News

Polacy nie chcą się szczepić, a rząd ma problem. Jak zachęcić obywateli, by walczyli z pandemią? Może być ciężko, premier Mateusz Morawiecki próbuje więc trafić do mieszkańców wsi, obiecując im kolejne pieniądze.

Równo rok po tym, jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że JUŻ NIE TRZEBA BAĆ SIĘ TEGO WIRUSA, a PANDEMIA JEST W ODWROCIE, jego alter ego ostrzega, że za chwilę przyjść może najgorsze. Dokładnie ten sam premier i ten sam Mateusz Morawiecki w czwartek 8 lipca zapowiedział nadciągającą kolejną falę pandemii SARS-COV-2 i ostrzegł ludzi przed zabójczym zagrożeniem, jakim jest COVID-19.

Morawiecki straszy pandemią. Rok temu śpiewał inaczej

W czwartek premier zwołał konferencję prasową, co akurat nie dziwi, bo konferencje zwoływać lubi i robi to prawie codziennie. Tym razem spotkał się z przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich, które straszył pandemią i zachęcał do szczepień.

Dziś piękne słońce, [...] wszyscy się cieszą, ale na dobrą sprawę, nie wiemy do końca, jak będzie wyglądać jesień. I chcemy się przygotować na najgorsze

- powiedział Mateusz Morawiecki. Rok temu, gdy ogłaszał koniec pandemii, też było słońce, było gorąco, tylko akurat nadchodziły wybory, więc trzeba było mówić, że jest bezpiecznie.

Wiemy, że aby to najgorsze nie nastąpiło, a to najgorsze to utrata życia i zdrowia naszych najbliższych, żeby to nie nastąpiło, musimy się szczepić

- dodał premier, który koniec zagrożenia ogłaszał równo rok temu, gdy o szczepionkach mogliśmy jedynie marzyć.

Pieniądze dla wsi za szczepienia

Premier Mateusz Morawiecki albo przez rok trochę zmądrzał, albo chociaż nabył mądrości życiowej, bo zauważył, że nawracająca pandemia to ludzkie tragedie, ale też pusta kiesa skarbu państwa. Aby nie zabić gospodarki, trzeba likwidować zagrożenie, a więc zachęcać ludzi do szczepień. Loteria szczepionkowa nie działa, premier wymyślił więc, że zacznie pracę od podstaw i poszedł na wieś, gdzie ludzie szczepią się najoporniej.

Ogłaszamy dziś nowy konkurs, który ma zachęcić was, drogie panie, byście jako liderki, liderzy środowisk lokalnych, autorytety [...], byście zachęciły naszych sąsiadów, waszych sąsiadów, rodziców, babcie córki do tego, by się wszyscy szczepili

- powiedział Mateusz Morawiecki do gospodyń wiejskich

Co w zamian? Oczywiście pieniądze, jakie koła gospodyń i strażacy z zastępów ochotniczej straży pożarnej mieliby dostać na swoją proszczepienną działalność.

Czytaj także
Przeczytaj więcej