18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID nie wybiera

Maciej Grubski nie żyje. Miał zaledwie 52 lata

Emilia Waszczuk
17.12.2020  12:24
Maciej Grubski zmarł w wieku 52 lat
Maciej Grubski zmarł w wieku 52 lat Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Polsce. 17 grudnia rano zmarł Maciej Grubski. Miał tylko 52 lata.

Kolejne dramatyczne wiadomości. Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo wśród Polaków i nie oszczędza nikogo. W ostatnim czasie pozbawił życia gwiazdy ekranów (w niedzielę 13 grudnia zmarł Piotr Machalica, wcześniej COVID-19 zabił Dariusza Gnatowskiego). Chorują i umierają także politycy. W październiku zmarł były senator Stanisław Kogut, na początku grudnia - Janusz Sanocki. Teraz pandemia zabrała kolejną osobę publiczną.

Maciej Grubski nie żyje

Nie żyje były senator PO Maciej Grubski. Polityk walkę z COVID-19 przegrał w czwartek 17 grudnia rano. Kolegę pożegnał na Twitterze senator Krzysztof Kwiatkowski.

Żegnaj Maćku - wydawało się, że jesteś silnym człowiekiem... wręcz niepokonanym. Niestety, dziś pokonał Cię koronawirus. Pozostaniesz w naszej pamięci. - napisał.

Maciej Grubski był senatorem z ramienia PO od 2007 roku w VII, VIII i IX kadencji. Wcześniej działał jako radny łódzki. W swojej politycznej karierze doczekał się dwóch ważnych odznaczeń - otrzymał medal za zasługi dla obronności kraju i medal za zasługi dla Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Maciej Grubski pisał o koronawirusie

Maciej Grubski o koronawirusie i swojej chorobie wielokrotnie pisał w mediach społecznościowych. Apelował, by brać pandemię na poważnie i nie słuchać głosów, że SARS-COV-2 jest niegroźny.

Kochani jak ktoś powie że covid to wymysł to proszę kopnąć go w dupę ode mnie. Objawy to dramat, wrogowi nie należy tego życzyć. Najgorsze jest duszenie się - pisał na Facebooku.

9 grudnia Grubski trafił do szpitala. Tego dnia saturacja u polityka spadła do 50.