18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ała

Macierewicz dostanie podwyżkę. Jak zobaczy kwotę, będzie wściekły

14.02.2020  15:47
Macierewicz dostanie podwyżkę. Jak zobaczy kwotę, będzie wściekły
Macierewicz dostanie podwyżkę. Jak zobaczy kwotę, będzie wściekły Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Antoni Macierewicz dostanie w marcu podwyżkę, ale raczej się z niej nie ucieszy. Ta kwota i myśl, że inni mają lepiej, może wywołać gorzki smak porażki. 

Antoni Macierewicz znów musi jakoś zdzierżyć bycie mniejszym, gorzej postrzeganym i co gorsza, słabiej opłacanym politykiem, niż Jarosław Kaczyński. Między panami nie raz dochodziło do spięć. Teraz znów ciężko będzie Macierewiczowi przełknąć rzeczywistość.

71-letni polityk, który od dziesięciu lat szuka dowodów na zamach Smoleński i wymyśla kolejne teorie spiskowe, zdecydowanie nie chce całkowicie przejść na emeryturę. Brak poselskich pieniędzy odcisnąłby ogromne piętno na jego wygodnym życiu...

Waloryzacja emerytury go nie ucieszy

Macierewicz co miesiąc z ZUS dostaje bowiem "jedyne" 3200 złotych brutto. Choć w marcu czeka go waloryzacja, niewiele to zmieni. Świadczenie polityka wzrośnie zaledwie o 112 złotych. Niby powinien się cieszyć, wszak każdy grosz się liczy, gdy ceny rosną jak opętane, ale... Inni mają lepiej!

W tym samym czasie wzrośnie też emerytura Jarosława Kaczyńskiego, z którym Macierewicz często miewa duży problem. Prezes PiS dostaje co miesiąc dużo więcej z ZUS, a i waloryzacja da mu większą podwyżkę, niż Macierewiczowi. Jak żyć? 

Przeczytaj więcej
Komentarze