18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak zginął Lech Kaczyński?

Macierewicz ujawnia szokujące fakty o Smoleńsku

04.12.2019  15:44
Macierewicz wyjaśnia Smoleńsk - jego komisja to katastrofa?
Macierewicz wyjaśnia Smoleńsk - jego komisja to katastrofa? Fot: Piotr Molecki/East News

Katastrofa smoleńska czy zamach? Antoni Macierewicz zapowiada, że komisja smoleńska lada moment opublikuje finalny i szokujący raport. Nie musicie już jednak czekać, bo były szef MON wszystko wyśpiewał.

Antoni Macierewicz już dokładnie wie co naprawdę stało się w Smoleńsku. W poniedziałek podczas spotkania, które organizował w Pałacu Działyńskich w Poznaniu Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego, opisał dokładnie jak zginęli pasażerowie samolotu Tu-154.

Co naprawdę stało się w Smoleńsku - katastrofa czy zamach?

Do eksplozji w skrzydle, która przesądziła o dramacie, doszło mniej więcej 70-100 m, zanim samolot znalazł się w miejscu tzw. pancernej brzozy. Ta brzoza nie miała z tym nic wspólnego. Nie ma tu żadnego związku przyczynowo-skutkowego poza tym, że wbito nam ją w głowę. Potem była jeszcze druga eksplozja – powiedział Antoni Macierewicz. (poznan.wyborcza.pl)

Jak donosi „Wyborcza”, Macierewicz zwrócił uwagę, że „Smoleńsk musiał się zdarzyć, bo polskie państwo ciągnie za sobą cały PRL”,  a podczas remontu samolotu wykonano szereg operacji technicznych. W jego wypowiedzi pojawił się wątek WSI i firmy należącej do syna komunistycznego generała.

Ten samolot zwykle był remontowany we Wnukowie pod Moskwą. Pośrednikiem był jeden z polskich zakładów Bumar. Ale gdy Bumar miał się za to wziąć, wyszedł dekret prezydenta Federacji Rosyjskiej, który stwierdził, że żadne przedsiębiorstwo rosyjskie nie może współpracować z żadnym przedsiębiorstwem, które jest podejrzewane o współpracę z Gruzją. Przy pomocy dekretu prezydenta wyeliminowano wszystkie firmy poza dwoma - jedna to firma syna generała komunistycznego, druga firma ma zarząd, który niewiele się różni od składu kierownictwa WSI. Te dwie firmy zostały wyznaczone przez Rosję i zaakceptowane przez MON. Wiele rzeczy rozstrzygnęło się, zanim w ogóle zaplanowano wyjazd do Katynia – opowiadał w Poznaniu Antoni Macierewicz.

Marszałek senior Sejmu i poseł PiS w Poznaniu promował swoją książkę-biografię „Macierewicz – człowiek do zadań niemożliwych”. Opowiadał o swojej młodości, ale także ostrzegał przed LGBT i wspomniał o „pani Trzaskowskiej z Warszawy”.

Jak działa i bada komisja smoleńska Macierewicza?

https://www.youtube.com/watch?v=OZs3z4W1UEw

Czytaj także