18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykuje się katastrofa?

Nowa funkcja Macierewicza. Jego rywalem jest Kaczyński

30.10.2019  08:15
Macierewicz jako marszałek senior? Decyzję podejmie prezydent Duda
Macierewicz jako marszałek senior? Decyzję podejmie prezydent Duda Fot: Facebook/Prawo i Sprawiedliwość okręg 10 - piotrkowski

Już za dwa tygodnie odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu, a marszałek senior wciąż nie został wybrany. Krążyły plotki, że będzie to Janusz Korwin-Mikke, chociaż na tę funkcję typowana była również Iwona Śledzińska-Katarasińska. Media informują jednak, że pojawił się nowy kandydat… szykuje się katastrofa?

Antoni Macierewicz może wylądować na prestiżowym stanowisku w Sejmie? Jak powiedział rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski w rozmowie z „Super Expressem”, jest jeszcze czas i żadne decyzje nie zostały podjęte.

Tymczasem „Wirtualna Polska” pisze, że szef komisji smoleńskiej nieoficjalnie jest czwarty na liście w kolejce do stanowiska. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w mediach już wymienia zalety Macierewicza, przypomina o jego walce z komunizmem i o założeniu Komitetu Obrony Robotników. Media zwracają jednak uwagę, że Andrzej Duda naciskał w 2018 roku, by zdymisjonować Macierewicza, który wówczas był szefem MON.

„Fakt” tymczasem podaje, że na piątym miejscu znajduje się szeregowy poseł…  Jarosław Kaczyński!

Wszystko zależy teraz od prezydenta. Andrzej Duda poprosił o listę 10 najstarszych posłów i ma czas do pierwszego posiedzenia, a więc do 12 listopada. 4 lata temu nie wybrał osoby najstarszej i marszałkiem seniorem został Kornel Morawiecki ze względu na swoje zasługi.

Jak zestawić to z tymi kryteriami jakościowymi, które pan prezydent wyznaczył dla marszałka-seniora to też trzeba przyznać, że pierwsza reakcja pani poseł Śledzińskiej-Katarasińskiej na informację, że mogła by być marszałkiem-seniorem, ona powiedziała, że posłuży jej ta funkcja, żeby wygarnąć zwycięskiej partii w wyborach, co o niej myśli, to raczej nie skłania ku temu, żeby ta kandydatura była kandydaturą realną – powiedział Szczerski w Radiowej Jedynce.

Przeczytaj więcej
Komentarze