18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Torby z darami i auto z alufelgami?

Wielki majątek Kukiza. Portfel cały wypchany dolarami

13.08.2021  11:52
Majątek Pawła Kukiza
Majątek Pawła Kukiza Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Paweł Kukiz jest bogaty? Jego majątek robi wrażenie i aż chciałoby się powtórzyć za hitem jego zespołu Piersi — są tam torby z darami, auto z alufelgami, a nawet portfel cały wypchany dolarami. Lider Kukiz'15 na biedę narzekać nie może.

Paweł Kukiz, założyciel partii Kukiz'15, na początku swojej kariery politycznej obiecywał Polakom, że nigdy nie zawiedzie ich oczekiwań. Stało się inaczej. Po uchwaleniu lex TVN w Sejmie, w sieci zawrzało. Gwiazdy mają dla niego tylko wulgaryzmy. 

Po uchwaleniu lex TVN zgotowało się nie tylko pod budynkiem Sejmu. Paweł Kukiz nie może już liczyć na sympatię społeczeństwa, a stało się tak po jego i jego posłów decyzji w czasie głosowania sejmowego w środę. Najpierw poparli oni reasumpcję głosowania w Sejmie o odroczenie obrad, a potem razem z Prawem i Sprawiedliwością zagłosowali nad ustawą uderzającą w TVN.

Majątek Pawła Kukiza zwali Was z nóg

Teraz na Pawła Kukiza wszyscy patrzą wilkiem, a on być może przejmuje się brakiem sympatii obywateli, ale z całą pewnością nie przejmuje się kwestiami materialnymi. Przez lata piosenkarz, a potem polityk, zgromadził całkiem pokaźny majątek. Ma portfel cały wypchany dolarami?

Z najnowszego oświadczenia majątkowego Pawła Kukiza wynika, że posiada 5829 zł. Jak się okazuje, jego finanse mocno stopniały na przestrzeni lat. W oświadczeniu datowanym na 2015 r. deklarował posiadanie 15 tys. zł oszczędności. Najważniejsze jednak, że polityk jest właścicielem domu o powierzchni 450 m2 o wartości 1,5 mln zł. Posiada też 36-metrowe mieszkanie. Jego wartość Kukiz wycenił na 350 tys. zł. Lider Kukiz'15 poinformował również, że posiada łąkę o powierzchni 0,6 ha, wartą 15 tys. zł.

Po zsumowaniu takich nieruchomości dochodzimy do wniosku, że nie portfel jest tutaj najważniejszy. Paweł Kukiz na biedę narzekać nie może, nawet bez gotówki w ręku. Ile z tego zawdzięcza polityce? Jako poseł Paweł Kukiz zarobił w 2020 r. 91 tys. zł z tytułu uposażenia poselskiego.

To nie wszystko! Przewodniczący Kukiz'15 otrzymał też 29 tys. zł w ramach diety. Nie zapominajmy również, że wciąż pozostają mu dochody z dawnej działalności artystycznej. Jednym z nich są prawa autorskie – tutaj Paweł Kukiz zarobił 199 tys. zł. 

Przy takim powodzeniu finansowym sympatiami politycznym faktycznie można się nie przejmować.

logo Tu się dzieje