18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jemu się należy

Majątek od rządu dla Rydzyka. A GOSPODARKA LEŻY I KWICZY

Emilia Waszczuk
06.01.2021  15:39
Tadeusz Rydzyk dostanie kolejne miliony od rządu
Tadeusz Rydzyk dostanie kolejne miliony od rządu Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Tadeusz Rydzyk to najbiedniejszy duchowny i najbardziej potrzebujący człowiek w kraju, więc rząd znów da mu pieniądze. PiS przekaże fundacji Lux Veritatis kolejnych kilkadziesiąt milionów złotych.

Rząd PiS zrobił kolejny prezent Tadeuszowi Rydzykowi. Redemptorysta z Torunia, któremu wiecznie jest mało i który apeluje o wsparcie "jego dzieł" jednym procentem podatku, właśnie otrzymał od rządu zapewnienie o gigantycznej dotacji.

28 grudnia opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów o wydatkach budżetu państwa, które nie wygasną wraz z końcem roku - podaje next.gazeta.pl. Wśród licznych podpunktów pojawił się zapis o Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II, którego budową zajmuje się fundacja Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis.

Miliony złotych dla Rydzyka od rządu

Choć na przedsięwzięcie to rząd już przeznaczył miliony złotych (naliczono ich 120), w planach są kolejne wydatki. Tym razem na konto Tadeusza Rydzyka wpłynąć ma gigantyczna kwota 60 milionów złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na "opracowanie założeń i kompleksową realizację wystawy stałej Muzeum Pamięć i Tożsamość".

Czy 70 milionów to dużo, czy mało? Cóż, tu wystarczy spojrzeć na zapisy o dotacjach na podobne cele. Rząd w najbliższym czasie zamierza dofinansować też między innymi Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Tyle tylko, że tam na nową wystawę główną przeznaczonych będzie nie kilkadziesiąt milionów, a dokładnie jeden milion dwieście trzydzieści tysięcy złotych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej