18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sondaż

Majówkowe drżenie Kaczyńskiego. Niepewność się nasila

02.05.2022  17:20
Jarosław Kaczyński drży. Oto majówkowy sondaż
Jarosław Kaczyński drży. Oto majówkowy sondaż Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

W majówkę sondaż nie dla wszystkich polityków okazał się łaskawy. Najmocniej oberwał Szymon Hołownia, ale również Jarosław Kaczyński drży z niepewności. Czy ktoś mógł się spodziewać takich wyników?

W długi weekend majowy odpoczywają Polacy, ale nie odpoczywają politycy. Jak się okazuje, nawet w takich momentach możemy liczyć na najnowsze sondaże wyborcze, które nie dla wszystkich okazują się łaskawe. 

Jarosław Kaczyński drży. Oto majówkowy sondaż

Jak wynika z sondażu pracowni Estymator przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl, gdyby dziś odbyły się wybory parlamentarne, ponownie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, ale Jarosław Kaczyński może drżeć z niepewności, bo może mieć problem z utworzeniem rządu po wyborach.

Fatalnie w sondażu wypadł natomiast Szymon Hołownia, który do tej pory był widziany jako trzecia siła w Sejmie. Polska 2050 wylądowała poza "podium". To nie zdarzyło się jej już od bardzo dawna.

PiS natomiast wygrałby te wybory z wynikiem 38,4 proc. głosów. Jarosław Kaczyński miałby jednak nie lada problem, bo musiałby posiłkować się jakąś koalicją. Jego ugrupowanie nie mogłoby stworzyć samodzielnego rządu.

Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z 27 proc. głosów. Tymczasem trzecie miejsce zajęłaby Lewica z wynikiem 10,5 proc. Ugrupowanie zepchnęło z podium Polskę 2050 Szymona Hołowni. Myślicie, że w tę majówkę on mocno to przeżywa?