18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

uwaga

Kidawa-Błońska ostatecznie zdecydowała. REZYGNUJE z wyborów!

15.05.2020  09:40
Małgorzata Kidawa-Blońska rezygnuje z wyborów prezydenckich
Małgorzata Kidawa-Blońska rezygnuje z wyborów prezydenckich Fot: Małgorzata Kidawa-Błońska/Facebook

Małgorzata Kidawa-Błońska nie będzie prezydentem. Kandydatka w piątek oficjalnie zrezygnowała z wyborów.

Małgorzata Kidawa Błońska przed posiedzeniem polityków PO przekazała mediom ważną informację. Potwierdziła czwartkowe, nieoficjalne doniesienia. Ostatecznie rezygnuje z udziału w wyborach prezydenckich.

Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju, prawna, konstytucyjna się skończy. Po drugie: nie będę brała udziału w tych wyborach - powiedziała.

Kidawa-Błońska bohaterką?

Była już kandydatka KO i PO na prezydentkę stwierdziła przy okazji, że przesunięcie wyborów to także jej zasługa. To ona sprawiła, że nie odbyło się niekonstytucyjne głosowanie, a PiS musiał skapitulować.

Kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, (...) chcieli je zrobić niezgodnie z konstytucją, nie mogłam milczeć. Musiałam to głośno powiedzieć. Gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie, wybory w maju pewnie by się odbyły - powiedziała.

Według nieoficjalnych doniesień, w walce o stołek prezydencki Kidawę-Błońską zastąpić ma obecny prezydent Warszawy - Rafał Trzaskowski. Kandydatura ta bardzo nie podoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu, który ostro zaatakował polityka.

Przeczytaj więcej
Komentarze