18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co ma powiedzieć reszta Polaków?

Małopolską kurator oświaty nie stać na wynajem. Zarabia 11 tys. zł

23.02.2020  14:01
Małopolską kurator oświaty nie stać na wynajem. Zarabia 11 tys. zł
Małopolską kurator oświaty nie stać na wynajem. Zarabia 11 tys. zł Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Małopolska kurator oświaty narzeka, że nie ma za co wynająć mieszkania. Warto dodać, że zarabia miesięcznie 11 tys. złotych. Co mają więc powiedzieć tysiące znacznie biedniejszych od niej Polaków?

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Polskim", że nie stać ją na wynajem lub kupno mieszkania. Wstrząsnęła tym całą Polską dogłębnie, bowiem okazuje się, że miesięcznie na jej kontro trafia 11 tys. złotych.

Razem z pensją jej męża, małżeństwo miesięcznie ma do dyspozycji 19 tys. złotych. Mimo to od 30 lat zajmują lokum w jednej z krakowskich szkół. Kurator twierdzi bowiem, że... nie stać jej na nic więcej!

Nie stać jej na mieszkanie. Zarabia 11 tys. złotych miesięcznie

Barbara Nowak oraz jej mąż Ryszard od prawie trzech dekad zajmują 54-metrowe mieszkanie w budynku XII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Placówką kieruje małżonek kurator oświaty. Trzy lata temu para wystąpiła do krakowskiego magistratu z prośbą o przyznanie im kolejnego loku. 

Małżeństwo twierdzi, że całe ich środki finansowe pochłonął... remont.

Mieszkanie, w który mieszkamy, było w fatalnym stanie, kiedy się do niego wprowadziliśmy. Musieliśmy w nim przeprowadzić generalny remont. Od wymiany rur kanalizacyjnych, aż po malowanie ścian i wymianę drzwi. Zrobiliśmy to na własny koszt. Okazał się on na tyle wysoki, że nie stać nas w tym momencie na kupno lub najem innego lokum. Nakłady finansowe na remont były ogromne

- twierdziła małopolska kurator oświaty.

Pozostaje pytanie, co mają powiedzieć Polacy, którzy zarabiają miesięcznie mniej niż 2 tys. złotych? 

Przeczytaj więcej
Komentarze