18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zdrowie czy Finanse?

Szumowski zarobi MILIARD na lekach. Przedsiębiorczy kontrakt

06.11.2020  14:48
Marcin Szumowski będzie milionerem
Marcin Szumowski będzie milionerem Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, chyba minął się z powołaniem. W rządzie spokojnie mógłby być ministrem finansów. Jego brat, Marcin Szumowski też może się pochwalić niebywałą żyłką do interesów. Mężczyzna rzucił się w wir ciężkiej pracy i już wkrótce zarobi miliard złotych dzięki wyjątkowo intratnemu kontraktowi. 

Łukasz Szumowski jest niesamowicie przedsiębiorczy. Zdecydowanie mógłby bliżej zaprzyjaźnić się z ojcem Rydzykiem, bowiem w jego karierze brakuje już tylko luksusowego samochodu od bezdomnego. Podobną smykałkę do interesów ma jego brat, Marcin Szumowski, który dla odmiany do polityki nie wszedł, ale może się za to pochwalić wyjątkowym powodzeniem w biznesie.

Marcin Szumowski ma udziały w spółce technologicznej OncoArendi. Dotąd było o niej głośno głównie z racji byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Tymczasem spółka podpisała wyjątkowo intratny kontakt na...  około 1,4 mld zł. za sprzedaż leków z chitynaz. Są to cząsteczki, które mają pomóc w walce z włóknieniem płuc, czy astmą. Temat, by tak rzec, na czasie. W trakcie pandemii koronawirusa leki na płuca potrzebne są szczególnie mocno.

Marcin Szumowski zostanie milionerem?

Serwis Money.pl dowiedział się, że kupującym jest tutaj belgijska spółka Galapagos NV. OncoArendi wyceniane było jeszcze w czwartek przez warszawską giełdę na około 250 mln zł., ale teraz kontrakt może znacząco podnieść tę wycenę. Być może już niedługo Marcin Szumowski będzie mógł śmiało nazywać się milionerem, a może nawet miliarderem. 

Nasza umowa może zmienić polski rynek badań i rozwoju

- mówił dla serwisu Money.pl Rafał Kamiński, wiceprezes spółki.

Niewątpliwie mamy olbrzymią satysfakcję, z tego co udało się nam osiągnąć. Radość jest ogromna, że możemy stworzyć taki produkt -

mówi money.pl Marcin Szumowski. 

Jego satysfakcja nie dziwi nikogo. Jasne jest, że w sytuacji, kiedy interesy pójdą dobrze - Marcin Szumowski będzie mógł liczyć na gigantyczne korzyści i świetlaną przyszłość. Jeśli zaś lek może pomóc komukolwiek w walce z koronawirusem, to Planeta życzy powodzenia.

logo Tu się dzieje